استاندار کردستان گفت: به دلیل اهمیت توسعه ورزشی و برای حمایت از ورزش استان، ادارات باید حداقل در حد یک تا دو سانس سالن‌های خود را در اختیار هیات‌های ورزشی قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛بهمن مرادنیا شامگاه چهارشنبه در مراسم تجلیل و گردهمایی هیات‌های ورزشی استان کردستان اظهار داشت: ادارات و دستگاه های اجرایی باید اماکن ورزشی و سالن‌های خود را با هدف کمک به توسعه ورزش در اختیار هیات‌های ورزشی قرار دهند.

وی اضافه کرد: همه باید برای پیشرفت ورزش استان توان خود را مضاعف کنند تا عموم مردم و علاقمندان به ورزش دسترسی آسان تری به امکانات و اماکن ورزشی استان داشته باشند.

مرادنیا افزود: ضعف زیرساخت‌ها و منابع در حوزه ورزش استان را قبول داریم اما انتظار هست که در کنار بیان مشکلات، اقدامات و موفقیات این حوزه بویژه ورزشکاران مدال آور هم بیان شود تا بذر امید در جامعه پاشیده شود.

استاندار کردستان در بخشی دیگر از سخنانش خود تاکید کرد: در این رابطه و با توجه به پیشینه و ظرفیتی که در رشته فوتبال و بسکتبال استان وجود دارد حمایت از این رشته‌ها را به صورت خاص مورد توجه قرار داده‌ایم البته باید منابع مالی برای تشکیل تیم فوتبال و بسکتبال کردستان با هدف حضور در سطح اول کشور داشته باشیم.

وی خواستار استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حمایت از ورزش استان شد و از کمک 2 میلیارد و 500میلیون ریالی خود به هیات های ورزشی استان خبر داد.

مرادنیا با تقدیر از زحمات اهالی ورزش استان کردستان یادآور شد: در کنار بیان مسایل و مشکلات باید از افتخار آفرینی جوانان ورزشکار استان که در رشته ها و مسابقات مختلف پرچم پر افتخار کشورمان را به اهتزاز در می آورند هم یاد کرده و تجلیل کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان نیز در این گردهمایی با بیان اینکه عدم حمایت مالی و نبود اسپانسر مهمترین مشکل ورزش در این استان است، گفت: سه شرکت بزرگ تراکتورسازی، پتروشیمی و لاستیک بارز در کردستان فعالیت می کنند ولی هیچ کدام در حوزه ورزش حضور نداشته و حاضر به حمایت تیم های ورزشی و ورزشکاران نیستند.

حامد جولایی با تجلیل از استاندار کردستان بخاطر وقت گذاشتن برای شنیدن مشکلات و مسایل مختلف هیات های ورزشی تاکید کرد: امیدواریم با حمایت های استاندار، ورزش کردستان روزهای بهتری در پیش رو داشته باشد.

در این نشست که علاوه بر استاندار، علوی نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره نیز حضور داشت، همچنین برخی روسای هیات های ورزشی کردستان مسایل و مشکلات حوزه های مرتبط با خود در بخش های مختلف را بیان کرده و از استاندار کردستان خواستند دستگاه های اجرایی را به حمایت از ورزش همگانی و توسعه ورزش قهرمانی استان تشویق و ترغیب کنند.