مرحله انتخاب مردمی بخش 90 ثانیه ای بیست و یکمیمن جشنواره بین المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری درحالی آغاز شد که 16 قصه از استان گیلان در جمع 120 قصه برتر کشور قراردارند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، این رویداد فرهنگی درحالی انتخاب مردمی بخش 90 ثانیه خود را تجربه می‌کند که از میان بیش از 10 هزار و 470 قصه رسیده به دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی،‌ حدود 7 هزار اثر به این بخش  ‌اختصاص داشت.

این بخش از جشنواره با تکیه بر محور موضوعی زندگی من (زندگی بهتر، غم و شادی) برگزارشد و  شرکت‌کنندگان در آن به روایت مستند‌گونه از غم‌ها، شادی‌ها و لحظات پندآموز زندگی در قالب فیلم 90 ثانیه‌‌ پرداختند.

بخش 90 ثانیه بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی کانون در استان گیلان نیز با استقبال فراوانی روبرو شد و 16 اثر ارسالی از 14 قصه گوی گیلانی درمیان 120 قصه برتر کشور قرارگرفت.

براساس این گزارش، محمد رسول حقدوست (با سه قصه)، شهربانو‌مشکبید‌حقیقی، خدیجه زحمتکش، ‌فاطمه نصیر، ‌اکرم السادات حسینی و هنگامه ناصحی، منی‍ژه واحد، مبینا مبرا و یسنا قاسمی از کارکنان و اعضای برگزیده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در این بخش به شمارمی روند.

 محمدعلی(پرویز)فکری آزاد،‌ بهزادیاحید، فهیمه‌دهقانی و جواد اصغری از انجمن «گیله قصه» و هم چنین، روح الله محمدی، آتش نشان گیلانی نیز از دیگر قصه گویان برتر این بخش محسوب می شوند.

 بر همین اساس، در این مرحله قصه‌های برتر از روز یک‌شنبه ۲۰ آبان در برنامه «کتاب باز» شبکه نسیم سیما، پایگاه جشنواره قصه‌گویی به نشانیwww.kanoonfest.ir ، سایت آپارات و همچنین با هشتگ «#قصه_زندگی_من»  در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده تا با آرای مردمی ۳ قصه برتر نیز از سوی قصه‌دوستان انتخاب شود.

قصه‌های 90 ثانیه‌ای که شامل سرگذشت و نکته‌های عبرت‌آموز زندگی مردم کشورمان از اقصی نقاط کشور است، از سوی داوران ملی جشنواره نیز داوری خواهند شد.

بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شب یلدا در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.