دهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه آب ویژه دانش‌آموزان، هم‌زمان با نواخته شدن زنگ آب در مدارس کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرعامل آب و فاضلاب کرمانشاه در مراسم نمادین نواخته شدن زنگ آب، گفت: پیام جشنواره آب و نواختن زنگ آب در مدارس، مصرف بهینه آب است که با توجه به تعداد زیاد دانش‌آموزان و اولیای مدارس و خانواده‌های آن‌ها، جمعیت بزرگی را به‌عنوان مخاطب پیام جشنواره در برمی‌گیرد.

علیرضا تخت شاهی با اشاره به اینکه یکی از اهداف برگزاری این جشنواره آموزش مدیریت مصرف آب و روش‌های بهینه مصرف به دانش‌آموزان و همچنین افزایش شناخت آن‌ها از وضعیت منابع آب استان است افزود: قصد داریم با برگزاری این جشنواره سطح آگاهی کودکان را در ارتباط با نقش و اهمیت آب در زندگی افزایش دهیم و آن‌ها را با مفاهیم صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف آب بیشتر آشنا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین آموزه زندگی هر فرد وابستگی حیات به آب است، تأکید کرد: در سال‌های اخیر کم‌آبی مهم‌ترین مشکل کشور بوده و لازم است اهمیت استفاده بهینه از آب را برای فراگیران گوشزد کنند.

مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه بابیان این مطلب که در حال حاضر آب به شکل صحیح مصرف نمی‌شود، افزود: دانش‌آموزان به‌عنوان پدران و مادران فردا می‌توانند با فراگیری روش‌های درست مصرف آب، آن را در نسل‌های آینده نهادینه کنند.