بارش شدید باران موجب وقوع سیلاب در ماسال و فومن و بسته شدن راه چند روستا شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، بارش شدید باران موجب وقوع سیلاب در ماسال و فومن و بسته شدن راه چند روستا شد.

 سد بتونی روستای خالکایی ماسال بدلیل بارش شدید باران دچار آبگرفتگی و تخریب شد.

این سد  که در حوزه شهر ماسال قرار دارد آب کشاورزی زمین های 300 روستای ماسال را تامین می کند.

 شهردار ماسال از استاندار گیلان و مسئولان دستگاه های اجرایی استان خواست با رسیدگی سریع به شهرستان ماسال از آسیب بیشتر به تاسیسات زیربنایی این شهرستان جلوگیری کنند.

فرماندار فومن هم از غرق آبی شدن پل روستاهای رودبار چیره و خطیب گوراب فومن، آبگرفتگی راه روستای خالصان و از بین رفتن دیواره جاده روستای کاسی سرای این شهرستان خبر داد.

قاسم نژاد افزود: بر اثر بارش شدید باران و آبگرفتگی راه  ده ها خانوار روستای این قطع شده است.

سیل در ماسال و فومن

دستور فرماندار جهت کاهش آسیب پذیری زیرساخت های منطقه

در پی بارش شدید باران در روزهای اخیر و ظغیان آب رودخانه ها و آبگرفتگی معابر، فرماندار ماسال از مناطق سیل زده ی بخش شاندرمن بازدید کرد.

محمد جواد عامر طی این بازدید ضمن بررسی میزان خسارات وارده به زیرساخت های شهرستان، دستورات لازم جهت رفع مشکلات آبگرفتگی مسیر ها و ترمیم زیرساخت ها را صادر کرد.

عامر ظهر امروز در بازدید مشترک با شهردار ماسال با اشاره به تخریب سد سد بتونی روستای خالکایی و احتمال آسیب به سایر زیرساخت ها، دستور داد: ادرات آب، برق،  گاز و سایر ادارات مربوطه، تدابیر لازم جهت حفاظت از زیرساخت های خود در مسیر رودخانه خالکایی را اتخاذ نمایند.

فرماندار ماسال  همچنین در تماس با معاون عمرانی استاندار گیلان بر لزوم رسیدگی سریع و اقدام عاجل جهت مدیریت بحران و کاهش آسیب پذیری در مقابل تخریب سد تاکید کرد.

  سد رودخانه خالکایی در پی بارش شدید باران در روزهای اخیر شکسته شده است