رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج اظهار داشت: اینکه تولید داخل استان را در اولویت خرید قرار دهیم باید از خانواده‌ها شکل بگیرد و به بخش دولتی هم تعمیم دهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید کمال حسینی گفت:تولید داخل استان را در اولویت خرید قرار دهیم.

وی صبح امروز در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: رسانه یکی از بازوهای موثر، توانمند و آگاهی‌بخش است که می‌تواند فرصت‌ها را برجسته کند تا تصمیم‌گیران بتوانند تصمیمات را با آگاهی بیشتری انجام دهند.

حسینی خاطرنشان کرد: به نمایندگی از فعالین اقتصادی و بخش‌های مختلف ذیربط اتاق بازرگانی سنندج از تلاش‌های شما خبرنگاران تقدیر می‌کنم و امیدواریم که همکاری شماها با این اتاق استمرار داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج افزود: برای اینکه بخش اقتصادی جایگاه خود را به خوبی پیدا کند رسانه‌ها باید همراه باشند.

حسینی تصریح کرد: جایگاه و پایگاه بخش خصوصی در شرایط اقتصادی امروز باید بیش از گذشته محکم شود و این مستلزم ارتباط بیشتر بین بخش خصوصی و دولتی است.

وی گفت: در حال حاضر 12 تشکل بزرگ زیرمجموعه اتاق بازرگانی استان است، گفت: اتحادیه صادرکنندگان، انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان، کانون زنان بازرگان، انجمن صنعت فرش ایران، تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و غیره در حال حاضر زیر چتر اتاق فعالیت می‌کنند.

به گفته رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج، انجمن فرش دستباف هم جدیدا در استان شکل گرفته ضمن اینکه انجمن ملی توت فرنگی ایران را هم در آینده نزدیک راه‌اندازی خواهیم کرد.

حسینی ادامه داد: اتاق بازرگانی، صنایع و معادن متعلق به شخص خاصی نیست و کاملا مستقل عمل می‌کند و همین استقلال موجب شده که بتواند به عنوان یک تریبون مستقل صدای بخش خصوصی را به مسوولان برساند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 9 کمیسیون در حوزه‌های مختلف گمرکی، اقتصاد هنری، اقتصاد ورزش، معدن، آموزش و پژوهش، گردشگری و غیره در اتاق سنندج فعال است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج اظهار کرد: در زیر چتر این 9 کمیسیون 12 کمیته وجود دارد که کمیسیون کشاورزی بیشترین سهم را از تشکیل این کمیته‌ها به خود اختصاص داده است که با عضویت 552 نفر جلسات خود را به صورت مرتب برگزار می‌کند.

حسینی با بیان اینکه اتاق در قالب این کمیسیون‌ها و زیرکمیسیون‌ها مباحث مختلف مورد نیاز امروز استان را پیگیری و به صورت موشکافانه دنبال می‌کند، گفت: این کار موجب می‌شود نسبت به این مشکلات حساس‌سازی‌های لازم انجام و بستر رفع آنها فراهم شود.

به گفته وی، برگزاری دوره‌های آموزشی برای اعضا از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار اتاق سنندج است که از سال 96 تاکنون 7 هزار و 378 ساعت آموزش ارائه شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج، فرهنگ‌سازی در زمینه استفاده از محصولات داخلی استان برای حمایت از تولید و اشتغال در استان را ضروری خواند و  تصریح کرد: این مهم باید به شیوه‌های مختلف در سطح استان نهادینه شود و استفاده از تولیدات داخلی به عنوان خط قرمز مورد توجه مردم قرار گیرد.

حسینی اضافه کرد: اینکه تولید داخل استان را در اولویت خرید قرار دهیم باید از خانواده‌ها شکل بگیرد و به بخش دولتی هم تعمیم دهیم.

وی افزود: اتاق بازرگانی متعلق به حزب و گروه خاصی نیست و قدرت این اتاق می‌تواند در ارتقای سطح اقتصادی مردم نقش بسزایی در استان ایفا کند.

وی به آغاز هفته و روز صادرات هم گریزی زد و گفت: در همین راستا برنامه‌ای با هدف تقدیر از فعالین اقتصادی فردا در سطح استان برگزار می‌شود و تعدادی از صادرکنندگان موفق استان مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج در ادامه بر استفاده بیشتر از ظرفیت و توان بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: تجربه نشان داده که هر زمانی بخش خصوصی مسوولیت برگزاری برنامه‌ای را به عهده گرفته از بخش دولتی موفق‌تر عمل کرده است.