هم‌زمان با بیست و ششمین هفته کتاب، کتابخانه عمومی سید مصطفی خمینی روستای چم پلک شهرستان چگنی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، همزمان با بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با حضور فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، فرماندار چگنی و جمعی از مردم و مسوولین، کتابخانه عمومی روستای چم پلک شهرستان چگنی آغاز به‌کار کرد.

قدرت الله ترابی نژاد فرماندار شهرستان چگنی در این مراسم ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمدگویی به حاضرین، از تلاش مدیرکل و کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان جهت تجهیز و راه‌اندازی این کتابخانه تشکر و ابراز امیدواری کرد که راه اندازی این کتابخانه بتواند در دانش افزایی عمومی مردم منطقه موثر باشد.

جامعه روستایی لرستان باید از خدمات کتابخانه‌ای بهره‌مند شود

در ادامه این آئین، فرشته طهماسبی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی لرستان نیز، آغاز به‌کار کتابخانه عمومی روستای چم پلک شهرستان چگنی در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را گام موثری در جهت بهره‌مندی مناطق محروم روستایی از خدمات کتابخانه‌ای دانست و اظهار داشت: روستاها از ظرفیت و استعداد فراوانی برخوردار هستند، لذا همگی ما وظیفه داریم با برنامه ریزی صحیح در راستای کشف این استعدادها و پرورش و شکوفایی آنها گام برداریم.

وی، نقش برجسته مطالعه و کتابخوانی در افزایش علم و آگاهی در جامعه را یادآور شد و گفت: یکی از تهدیدات عمده تبادل اطلاعات از طریق فضای مجازی، انتشار مطالب مستند و غیر معتبر است و برای رفع این نقیصه باید به افزایش سطح معلومات و آگاهی عموم مردم از طریق مطالعه و کتابخوانی کمک کنیم. 

سرانه مطالعه در کشور، پایین است                                        

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان به پایین بودن سرانه مطالعه در کشور و استان اشاره کرد و افزود: علی رغم اهمیت و جایگاه والای مطالعه و کتابخوانی در تعالیم دین مبین اسلام و تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این خصوص، متاسفانه سرانه مطالعه و کتابخوانی از وضعیت مطلوبی در جامعه برخوردار نیست و مسئولین باید اهتمام بیشتری به این مقوله مهم فرهنگی داشته باشند.

مدیران حاضر، عضو افتخاری کتابخانه عمومی روستای چم پلک شدند

این در حالی است که در ادامه مراسم، جمعی از مدیران و مسوولین شهرستان چگنی به عضویت کتابخانه عمومی روستای چم پلک درآمدند.

 گفتنی است کتابخانه عمومی سید مصطفی خمینی روستای چم پلک چگنی با مساحتی بالغ بر 400 متر مربع، دارای بخش‌های مختلفی همچون بخش امانت، مخزن، سایت اینترنت و نمازخانه است و برای ساخت آن اعتباری بالغ بر 4200 میلیون ریال هزینه شده است.