فرشته طهماسبی همزمان با بیست و ششمین هفته کتاب کشور، گفت: در کتابخانه‌های مشارکتی لرستان باید نیازسنجی را در اولویت قرار داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان همزمان با فرارسیدن بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، گفت: باید نیازسنجی را در کتابخانه‌های مشارکتی استان در اولویت قرار داد تا کتب کاربردی در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

کتب کتابخانه‌های مشارکتی باید مطابق با نیاز جامعه هدف تامین شود

فرشته طهماسبی، افزود: کتب مراکز مشارکت کننده باید بر حسب نیاز آن مجموعه تامین گردد تا تاثیر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در آن ملموس و محسوس باشد.

وی، تصریح کرد: اینکه مخاطب ما به طور مثال در مراکز درمانی چه کسانی هستند، چه نیازهای مطالعاتی دارند، در چه بازه زمانی فرصت مطالعه دارند و کاربرد منابع در اختیار آنان چیست، مسائلی است که باید در کتابخانه‌های مشارکتی مدنظر قرار گیرد.

هفته کتاب لرستان، ظرفیتی عظیم و توسعه‌گرایانه است

طهماسبی، هفته کتاب را یک ظرفیت عظیم دانست و تاکید کرد: امیدواریم در هفته کتاب، ضمن معرفی ظرفیت‌های موجود نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، در ترویج و گسترش هرچه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه لرستانی به درستی عمل کنیم، در این صورت شاهد رشد و بالندگی اجتماعی و توسعه همه جانبه لرستان خواهیم بود.

گفتنی است، آئین گرامیداشت هفته کتاب لرستان، همزمان با سراسر کشور، از 24 آبان تا 1 آذر 97، در شهرهای مختلف استان برگزار می‌شود.