سفیر کره جنوبی در ایران گفت: همکاری ایران و کره جنوبی عمدتا در بخش خرید و فروش نفت و پتروشیمی بوده است و در شرایط کنونی می تواند به همکاری شرکت های متوسط و کوچک (SME ) متمرکز شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، ریو جونگ هیون از تاسیس وزارت شرکت های متوسط و کوچک (sme) و استارت آپ ها در کره جنوبی  اشاره کرد و گفت: ایران می تواند با تمرکز بر  SME و شرکت های دانش بنیان زمینه همکاری با سایر کشورها از جمله کره جنوبی را  با وجود تحریم های اقتصادی فراهم کند.

وی خواستار تبدیل کره جنوبی از شریک تجاری به شریک ذاتی با ایران شد و گفت: همکاری در بخش های فرهنگی ،علمی و پژوهشی می تواند روابط دو کشور را تقویت سازد.

سفیر کره جنوبی در ایران از تمایل شرکت های کره ای برای فعالیت در ایران خبر داد و گفت:ایران همواره شریک قابل اعتماد برای کره بوده و تلاش می کنیم ارتباط  پایداری با این کشور داشته باشیم.

به گزارش موج، دومین بخش نشست همکاری صنعتی ایران و کره جنوبی به منظور رشد و توسعه بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی (sme)  با حضور سفیر کره جنوبی در ایران و هیات بلندپایه انستیتوی سیاست های اقتصادی و بین المللی کره جنوبی   (KIEP)  و فعالان اقتصادی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.