مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان اصفهان گفت: 60 درصد موقوفات زراعی است و چون حاصلی به دست نمی آید، درآمدی هم ندارد، اما علی رغم مشکلات سالانه حداقل 15درصد رشد مالی داشته ایم.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی با اشاره به اینکه 60 درصد موقوفات در اصفهان  زراعی است، گفت: وقف یک احسان ماندگار است در زمانهای گذشته مردم به اهل علم مراجعه می کردند و موقوفات خود را تقدیم می کردند اما امروزه یکی از دلایل کمرنگ شدن موقوفات استفاده صحیح نکردن از موقوفات و پاسداری نکردن از آنها است.

وی هشدار داد: بدانید اگر چیزی در راه خدا وقف شود و حکومت ظالمی بیاید و آنها را ازبین ببرد باز به اصل خود برخواهد گشت و چیزی که برای خدا وقف شد از بین نمیرود مخصوصا وقفی که برای احیای سنت پیامبر است جاودان خواهد ماند.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی خاطرنشان کرد: در طول سال، از طرف اداره اوقاف استان اصفهان قریب به 3 میلیارد به حوزه های علمیه کمک می شود ما در نظام جمهوری اسلامی حوزه علمیه ومساجد بسیاری ساختیم اما باید نگاه همه جانبه داشتو چه بسا بازارهایی هم درکنار آنها ساخت.

وی ادامه داد: دهه وقف فرصت مناسبی برای جذب وقف هایی که نیاز جامعه است ما در استان اصفهان 15هزارو 200 موقوفه داریم و 5هزار و316مسجد در استان و 970حسینیه موجود است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه اصفهان گفت: 60 درصد موقوفات زراعی است و چون حاصلی به دست نمی آید، در آمدی هم ندارد، اما علی رغم مشکلات سالانه حداقل 15درصد رشد مالی داشته ایم.