رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز از برگزاری نخستین جشنواره جایزه جهانی شعر اهل‌بیت(ع) در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، احمد تنوری رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز با اعلام اینکه نخستین جشنواره جایزه جهانی شعر اهل بیت(ع) در شیراز برگزار می‌شود گفت: شعر اهل بیت(علیهم السلام) یکی از ارکان مهم ادبیات ملل اسلامی است که همواره مورد توجه مسلمانان واقع شده است.

وی با اشاره وجود شاعران بزرگی همچون دعبل بن علی خزایی، فرزدق، عمادالدین نسیمی، عمان سامانی و محتشم کاشانی در حوزه شعر اهل بیت(ع) افزود: استان فارس و شهر شیراز نیز در حوزه آفرینش‌های ادبی با محور اهل بیت(ع) در دوران معاصر نقش ممتازی داشته است.

تنوری ابراز کرد: شهر شیراز آمادگی دارد در کنار دیگر حوزه‌های ادبی، میزبان شعر اهل‌بیت(علیهم السلام) در زبان‌ها و گویش‌های مختلف جهان اسلام هم باشد و به همین منظور طرح ایجاد دبیرخانه  جایزه جهانی شعر اهل‌بیت(ع) در شورای شهر شیراز بررسی می‌شود.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: این طرح با رویکرد ارتقای جایگاه شیراز در نزد مسلمانان جهان و با تاکید بر تقریب  مذاهب اسلامی اجرا خواهد شد.

وی افزود: مقدمات این طرح فراهم شده و به زودی جهت تصویب به صحن شورای اسلامی شهر شیراز ارائه میشود.

تنوری خاطرنشان کرد: در این برنامه فرهنگی با رویکرد بین‌المللی شاعران جهان اسلام  دعوت و آثار ادبی به زبان‌های زنده جهان اسلام ارائه خواهد شد.

وی افزود: در این طرح با مشارکت مسلمانان از همه کشورهای اسلامی، زمینه نشر و ترجمه آثار هنرمندان به دیگر زبان‌های جهان اسلام پیش بینی شده است.