معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان از میزبانی کرمانشاه در برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در رشته‌های ترامپولین ژیمناستیک و کونگ‌فو خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، جلال عزیزی بابیان اینکه المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور از 30 آبان تا هشتم آذر برگزار می‌شود، اظهار کرد: این المپیاد در رده سنی 12 تا 15 سال برگزار و استان کرمانشاه میزبانی دو رشته ترامپولین ژیمناستیک و کونگ‌فو را بر عهده خواهد داشت.

وی افزود:المپیاد استعدادهای برتر رشته ترامپولین ژیمناستیک پسران کشور طی روزهای یکم و دوم آذر با حضور 220 ورزشکار از سراسر کشور در سالن ژیمناستیک کرمانشاه برگزار خواهد شد.

معاون توسعه امور ورزش کرمانشاه همچنین از حضور 503 ورزشکار رشته کونگ‌فو در کرمانشاه خبر داد و گفت: کار استعدادیابی این ورزشکاران نیز طی روزهای ششم تا هشتم آذر در شهرستان قصرشیرین انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه برای اولین بار است که این المپیاد در کشور برگزار می‌شود، عنوان کرد: المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در 68 رشته و با حضور 24 هزار مربی و ورزشکار برگزار خواهد شد که هر استان میزبان برگزاری چند رشته است.

عزیزی استعدادیابی و گسترش پایگاه‌های قهرمانی را ازجمله برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان در سال جاری عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین هدف از برگزاری این المپیاد کشف، جذب و پرورش استعدادهای ورزشی کشور به‌منظور پشتوانه سازی برای تیم‌های ملی و همگانی کردن ورزش در جامعه است.