در ۲۴ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در ۱۲ مورد امداد رسانی در حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکـز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۲۴ ساعت گذشته پاسخگوی ۴۲۵ تماس شهروندان بوده است.

وی در ادامـه افـزود: ۱۲ مـورد عملیات آتش نشانان با ۲۲ مرتبه خـروج خودروهای اطفایی و امدادی جهت پوشش یک مـورد حریق منزل مسکونی، یک مورد تصادف خودرویی، ۵ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد در منزل مسکونی، وآسانسور ، یک مورد حریق منزل مخروبه، یک مورد حریق ضایعات جنب انباری و ۳ مورد خدمات ایمنی بوده است.

مومنی در پایان به شهروندان توصیه کرد: با توجه به رعایت نکات ایمنی در سوار شدن و بهره گیری آسانسور و تصحیح نواقص موجود در آسانسورها توسط افراد متخصص ضروری است به محض محبوس شدن پس از اطلاع به مرکز ستاد فرماندهی ۱۲۵ آتش نشانی، خونسرد و صبور باشند و تا لحظه اعلام گروه نجات برای خروج از کابین منتظر بمانند تا بواسطه عجله برای خروج دچار آسیب نشوند.