کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز پدیده شاخص در استان وزش باد نسبتا شدید در مناطق دریایی تنگه هرمز و جزایرخلیج فارس خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «مرضیه سی سی‌پور» با بیان اینکه امروز پدیده شاخص در استان وزش باد نسبتا شدید در مناطق دریایی تنگه هرمز و جزایرخلیج فارس خواهد بود، گفت: امروز در استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی خواهیم داشت که پدیده شاخص وزش باد نسبتا شدید در مناطق دریایی تنگه هرمز و جزایرخلیج فارس خواهد بود.

وی افزود: از ظهر امروز در مناطق غربی استان افزایش ابر و در برخی نقاط غربی و جزایر غربی خلیج فارس رگبار پراکنده باران نیز پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:از ساعات اولیه ظهر تا اوایل صبح فردا (سه شنبه) در جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، کیش، سیری، لاوان، هنگام، جنوب جزیره قشم ولارک و هرمز وزش باد نسبتا شدید جنوب غربی-شمال غربی خواهیم داشت که گاهی به بیش از ۴۰ کیلومتر نیز خواهد رسید و سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

سی سی پور افزود: توصیه می‌شود با توجه به نامساعد شدن شرایط دریا از ساعات ظهر شناور‌های سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان خصوصا بنادر غربی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه در ساعات بعدازظهر سه شنبه نیز با شدت کمتر این ناپایداری خواهیم داشت، گفت: به تدریج از روز چهارشنبه از میزان تلاطم دریا کاسته خواهد شد و از لحاظ دمایی تغییرات قابل توجهی نخواهیم داشت.