استاندار کرمانشاه در مراسم یادبود درگذشتگان زلزله کرمانشاه که در روستای کوییک حسن سرپل ذهاب، گفت: از 68 هزار واحد تعمیری مناطق زلزله‌زده تاکنون 53 هزار واحد تعمیر و 17 هزار واحد تخریبی احداث‌شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند با تأکید بر اینکه دولت در بازسازی مناطق زلزله‌زده کم‌کاری نکرده است، ابراز داشت: در زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته علاوه بر درگذشت جمعی از مردم، 6 هزار میلیارد تومان خسارت به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه وارد شد که برای جبران این خسارت‌ها باقیمت‌های امروز باید 10 تا 12 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت بگیرد.

وی خاطرنشان ساخت: دولت بدون هیچ منتی در حال بازسازی مناطق زلزله‌زده است و تا امروز برای بازسازی این مناطق 10 هزار و 855 میلیارد تومان بار مالی متحمل شده و بدون هیچ منتی تا پایان بازسازی در کنار مردم خواهد بود.

بازوند تصریح کرد: مجموع کمک‌های مردم و هلال‌احمر 394 میلیارد تومان بوده، درحالی‌که دولت تنها برای کمک‌های بلاعوض 1552 میلیارد تومان، برای ما به تفاوت وام‌های ارزان‌قیمت بازسازی 2900 میلیارد تومان و برای سود امهال تسهیلات 1300 میلیارد تومان پرداخت کرده است.

استاندار کرمانشاه در خصوص بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: چند ماه اول پس از وقوع زلزله صرف اسکان اضطراری و موقت زلزله‌زدگان شد و بخشی از زمان را نیز به دلیل بارندگی از دست دادیم و درواقع حدود 9 ماه زمان مفید داشتیم که در این مدت 70 هزار واحد مسکونی بازسازی یا تعمیر شده است.