معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در جلسه کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب استان گیلان بر ضرورت توجه به نسل جوان اهل تسنن و تشیع و همگرایی بیشتر میان آنان تاکید کرد و گفت: در اجرای برنامه‌های هفته وحدت باید نوآوری داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علی اصغر جمشید نژاد در جلسه کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب استان گیلان به قرارگرفتن در آستانه میلاد باسعادت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و هفته وحدت اشاره کرد و افزود: در اجرای سیاست‌ها باید طوری عمل کنیم که اهل تسنن استمرار نظام جمهوری اسلامی را در مسیر تحقق منافعشان بدانند و احساس تبعیض نکنند.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت اهل تسنن در بخش‌های اجرایی نشان از اهتمام دولت در جهت ایجاد وحدت بیشتر میان مذاهب شیعه و سنی دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از نگاه ها در سطح دنیا به نوع رفتار ما نسبت به اهل سنت معطوف است، اظهار داشت: دولت های متخاصم با ایران اسلامی برای اختلاف افکنی میان مذاهب تسنن و تشیع تحرکات بسیاری دارند که تمرکز بر اشتراکات موجود این توطئه ها را خنثی می کند.

جلسه کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب استان گیلان

لزوم شناسایی و گسترش نقاط مشترک بدون مناقشه میان ۲ مذهب شیعه و سنی

وی بر لزوم شناسایی و گسترش نقاط مشترک بدون مناقشه میان ۲ مذهب شیعه و سنی تاکید و تصریح کرد: هنر و ورزش، بهترین زمینه‌ها برای تقریب بین شیعه و سنی است که باید در این خصوص بیشترین سرمایه‌گذاری را داشته باشیم.

وی بر ضرورت توجه به نسل جوان اهل تسنن و تشیع و همگرایی بیشتر میان آنان تاکید کرد و گفت: در اجرای برنامه‌های هفته وحدت باید نوآوری داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خاطرنشان کرد: صدا و سیما علاوه بر دعوت از کارشناسان مذهبی و تبلیغی از چهره‌های هنرمند اهل تسنن نیز برای اجرای برنامه‌های متنوع دعوت کند.

وی افزود: دستگاه های اجرایی استان نیز در اجرای هرچه بهتر برنامه‌های هفته وحدت کمال همکاری را داشته باشند.

نشست مشترک مبلغان اهل تسنن و تشیع

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز به برنامه‌های پیش بینی شده برای اجرا در هفته وحدت اشاره کرد و گفت: نشست مشترک مبلغان اهل تسنن و تشیع، دیدار با ایثارگران و خانواده شهدای اهل تسنن، محفل انس با قرآن، شب شعر و برگزاری جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در شهرستان های سنی نشین بخشی از برنامه‌های هفته وحدت امسال است.

در این جلسه هریک از اعضاء به بیان دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات خود در راستای برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم ایام هفته وحدت پرداختند.