بهزاد کهریزی گفت: 11 هزار و 500 نفر در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اشتغال دارند که از این تعداد 2 هزار و 100 نفر مهندس و مابقی نیروی کار عادی هستند .

بهزاد کهریزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه با تأکید بر این مهم که نقشه واحدهای مسکونی در روستاهای زلزله‌زده توسط بنیاد مسکن و در شهرهای زلزله زده نیز توسط سازمان نظام‌مهندسی طراحی می‌شود و دولت هزینه این طراحی‌ها را پرداخت می‌کند، ابراز داشت: با تمام توان بر روند ساخت‌وسازها نظارت داریم و براین اساس ساخت واحدهای مسکونی و سایر ساختمان‌ها و بناها بر اساس اصول مهندسی و با رعایت آئین‌نامه‌های موجود را در دستور کار است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: 23 هزار و 858 کانکس در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه توزیع‌شده که با تحویل‌خانه‌ها، این کانکس‌ها در شهرها باید به‌تدریج جمع‌آوری‌شده اما در روستاها به اختیار متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند و الزامی در جمع‌آوری نیست.

وی به اشتغال 11 هزار و 500 نفر در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اشاره کرد و گفت: از این تعداد 2 هزار و 100 نفر مهندس و مابقی نیروی کار عادی هستند و همچنین 435 پیمانکار به‌صورت کلی در این مناطق درروند ساخت‌وساز مشارکت دارند و 800 پیمانکار جزء نیز فعال هستند.

کهریزی خاطرنشان ساخت: بیش از 90 درصد نیروی کار فعال در مناطق زلزله‌زده بومی هستند و افراد غیربومی بیشتر جزو نیروهای کار تخصصی هستند که در استان نداشته‌ایم و مجبور شدیم از ظرفیت سایر استان‌ها استفاده کنیم.