معاون آموزشی فنی و حرفه‌ای هرمزگان گفت: افراد جویای کار در هرمزگان برای کسب مهارت‌های فنی در محیط کار واقعی به مراکز فنی و حرفه‌ای استان مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «گلزار نظری» با بیان اینکه افراد جویای کار در هرمزگان برای کسب مهارت‌های فنی در محیط کار واقعی به مراکز فنی و حرفه‌ای استان مراجعه کنند، افزود: در این طرح داوطلبان به بنگاه‌های صنعتی و کارگاه‌های صنفی معرفی می‌شوند و به مدت یک سال مشغول می‌شوند.

وی با بیان اینکه داوطلبان باید بیشتر از ۱۵ سال سن داشته باشند، گفت: این داوطلبان مشمول قانون کار نمی‌شوند، اما مراکز فنی و حرفه‌ای موظف به بیمه کردن آن‌ها در مقابل حوادث هستند.

معاون آموزشی فنی و حرفه‌ای هرمزگان گفت: امسال بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ کار آموز در مراکز فنی و حرفه‌ای هرمزگان آموزش دیدند.

نظری با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از کارآموزان در مراکز دولتی و ۷ هزار نفر نیز در در مراکز آزاد آموزش دیدند، گفت: اکنون ۱۰۵ رشته فنی و حرفه‌ای در مراکز دولتی و آزاد آموزش داده می‌شود که رشته‌های خیاطی، گلدوزی، مکانیک، برق، جوشکاری، گرافیک، تعمیرات رایانه، تصویر برداری و کیف دوزی چرمی از مهم‌ترین آنهاست.

وی یادآور شد: سال گذشته بیش از ۲۲ هزار نفر در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش دیدند.

به گزارش موج، بر اساس آمار سازمان فنی و حرفه ای هرمزگان، 11 مرکز دولتی و ۱۵۷ مرکز آزاد فنی و حرفه‌ای در این استان فعالیت می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها