مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : در طی سه روز گذشته 105 نجاتگر با 19 دستگاه آمبولانس در 23 عملیات امدادی جاده ای، کوهستان، رانش زمین به حادثه دیدگان خدمات لازم را ارایه کردند..

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهدی ولی پور افزود: جمعیت هلال احمر استان گیلان در 16 شعبه هلال احمر استان، 14 پایگاه ثابت و 8 پست موقت جاده ای، 4 پایگاه کوهستان، و سه تیم واکنش سریع در مرکز استان همچنین با استقرار بالگرد این ایام خدمات لازم را ارایه کرد.

وی بیان داشت: در طی سه روز گذشته 105 نجاتگر با 19 دستگاه آمبولانس در 23 عملیات امدادی جاده ای، کوهستان، رانش زمین حضور داشتند که طی آن به حادثه دیدگان خدمات لازم را ارایه کردند.

ولی پور گفت: 64 نفر آسیب دیده حوادث جاده ای 46 نفر از حوادث کوهستان و شهری بودند که 22 نفر توسط آمبولانس های هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

امداد رسانی هلال احمر گیلان

امداد رسانی نجاتگران آستارا و شفت به حادثه دید گان کوهستان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان اظهار کرد: طی گزارش دریافتی 112 در ساعت 17 و 30 دقیقه 17 آبان ماه مبنی بر مفقودی 4 نفر از کوهنوردان اصفهانی که در یک تیم 45 نفری به آبشار لاتون صعود کرده بودند یک تیم امداد کوهستان جمعیت آستارا با تجهیزات امدادی طی 6 ساعت جستجو 4 تن از کوهنوردان را که دو تن آنان از ناحیه دست دچار آسیب شده بودند پس از ارایه خدمات امدادی تحویل اورژانس دادند.

وی پور گفت: همچنین طی گزارش از مردم محلی در ساعت 17 و 36 دقیقه عصر 17 آبانماه  مبنی بر مفقود شدن مردی 52 ساله از اهالی شفت که برای چیدن میوه جنگلی به حاشیه جنگلهای محور شفت به امامزاده ابراهیم رفته بود یک تیم امدادی شهرستان به محل حادثه اعزام شد که پس از جستجو با همکاری نیروی انتظامی و مردم محلی فرد گمشده در ساعت 21و 15 دقیقه پیدا شد.