گشت گندم در شهرستان های حاجی آباد و بستک آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «عادل خورشیدی» مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک با بیان اینکه کشت گندم در مزارع این شهرستان آغاز شد، گفت:  کاشت گندم در بیش از ۲۵۰ هکتار از مزارع شهرستان بستک آغاز شد.

وی با بیان اینکهکاشت  تا نیمه آذر ادامه دارد، گفت: پیش بینی می‌شود در فصل برداشت بیش از هزار تن گندم از مزارع این شهرستان برداشت شود.

خورشیدی یادآور شد: امسال بیش از ۷۵ درصد گندم به صورت مکانیزه و با دستگاه خطی کاشته می‌شود.

گفتنی است چمران، شیرودی، سیروان و مهرگان از ارقام گندم کاشته شده و روستا‌های لاورمیستان، ایلود، کوهیج، فاریاب و کمشک از مناطق کاشت گندم در بستک است.

مدیر جهادکشاورزی حاجی آباد نیز از کاشت گندم در ده هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد وپیش‌بینی کرد از این مزارع بیش از ۳۸ هزار تن محصول برداشت شود.

«مهدی عباسپور» با بیان اینکه امسال ۷۵ درصد زمین‌های کشاورزی حاجی آباد با استفاده از دستگاه‌های نوتیلج (ردیفکار پنوماتیک کشت مستقیم) و خطی کار کشت می‌شود، گفت: از مزایای کشت مکانیزه صرفه‌جویی در زمان و کاهش هزینه‌های سوخت و مصرف بذر است.

وی میزان بذر مصرفی در کشت با دستگاه را ۲۲۰ کیلوگرم در هکتار اعلام کرد.

مهرگان، سیروان، دروم، چمران و چمران ۲ از مرغوبترین ارقام کشت شده امسال و آشکارا، شمیل، گنج، طارم، فارغان، احمدی و شهدادی از عمده مناطق کشت گندم در حاجی آباد است.

لازم به ذکر است که حاجی آباد یکی از قطب‌های تولید گندم در هرمزگان است.