مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اجرای طرح (30-60) در سراسر استان برای کاهش تصادفات جاده‌ای خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سارا شاه‌آبادی در خصوص اجرای طرح 30-60 ابراز داشت: طبق آخرین آمارهای اعلام‌شده حدود 60 درصد از تصادفات جاده‌ای در 30 کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد و به همین دلیل طرح 30-60 از ابتدای آبان آغازشده و تا پایان فروردین 98 توسط گروه آموزشی و ارتقای سلامت در سراسر استان اجرا می‌شود تا ضمن اطلاع‌رسانی کافی و حساس سازی سطح جامعه، شاهد رفتارهای مناسب رانندگان به‌منظور کاهش تصادفات جاده‌ای باشیم.

وی عدم استراحت رانندگان در جاده با تصور نزدیکی به مقصد را عامل مهم تصادفات جاده‌ای در اطراف شهرها دانست و افزود: خستگی رانندگان، کاهش تمرکز، خواب‌آلودگی و عدم رعایت مهندسی جاده‌ای از دیگر عواملی است که منجر به‌تصادف در اطراف شهرها می‌شود.

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی بابیان اینکه کمپین (30-60) به‌منظور حساس سازی کلیه اقشار جامعه با استفاده از روش‌های مختلف و نیز توصیه برای استراحت کافی به رانندگان در هنگام سفر اجرا می‌شود، کودکان و دانش آموزان را ازآنجاکه در سن یادگیری هستند از گروه‌های مهم آموزش‌گیرنده در این کمپین دانست که علاوه بر انتقال آموزش به خانواده‌ها، فرهنگ مربوطه نیز در آن‌ها نهادینه می‌شود.

وی همچنین رانندگان بین‌شهری و جوانان که بیش از دیگران در معرض خطر تصادف هستند را از دیگر گروه‌های آموزش‌گیرنده در طرح 30-60 دانست و گفت: در این راستا هماهنگی‌های برون بخشی با سازمان‌های ذی‌ربط مانند پلیس راهور، شهرداری و .... به‌منظور جلب همکاری آن‌ها در اجرای کمپین صورت پذیرفته است.