معاون خدمات شهری کرمانشاه از آمادگی شهرداری برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارندگی شدید چند روز اخیر و بارش‌های روزهای آتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، امیر رحیمی تصریح کرد:‍ پیرو بارندگی‌هایی که از دیروز تاکنون هوای استان را تحت تأثیر قرار داده و با توجه به حجم شدید برکت بارندگی که شاهد آب‌گرفتگی شدید خیابان‌ها بودیم، با هماهنگی مدیریت امور شهر، خدمات شهری سازمان آتش‌نشانی و حضور مسئولین فرمانداری و استانداری و حضور در محل و همکاری و تلاش نیروهای خدمات شهری و ۹ ایستگاه فعال آتش‌نشانی مشکل آب‌گرفتگی و سیلاب برطرف گردیده و با پای‌کار بودن خودروهای لودر، بیل بکهو. کف کش، لجن کش، و تسطیح و لایروبی مسیرها گرفتگی‌ها مدیریت و خیابان‌ها و معابر برای شهروندان عزیز به‌راحتی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: عمده آب‌گرفتگی‌های ناشی از بارندگی‌های اخیر از قلیان فاضلاب شهری در منازل و به اداره آب و فاضلاب شهری زیرساخت شهری مربوط است اما شهرداری به اتمام توان و مدیران و نفرات خدماتی و تجهیزات در کنار همشهریان حضورداشته درصدد رفع آب‌گرفتگی‌ها تا حد امکان برآمده است.

معاون خدمات شهری کرمانشاه ادامه داد: در خصوص پیش‌بینی‌های صورت گرفته و سرعت عکس‌العمل در مقابل سیلاب‌های ناشی از بارندگی با توجه به برنامه‌ریزی مدون و تأکید سرپرست شهرداری کرمانشاه، برای انجام پیش‌بینی‌های لازم، مانورهایی را برای مقابله با حوادث این‌چنینی انجام داده بودیم که باعث تسریع در کمک‌رسانی و مقابله با سیلاب شد و توانستیم مشکل به وجود آمده را تا حد امکان مدیریت کنیم.