مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان حق بیمه برای پنج هزار و ۳۶۷ نفراز مددجویان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان یکی از اهداف مهم این نهاد است گفت: برای رسیدن به این مهم و خروجی پایدار و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان، پرداخت حق بیمه اجتماعی مددجویان با مشارکت آنان و کمیته امداد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی مانند بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی و درمان استفاده کنند افزود: خدمت بیمه تأمین اجتماعی شامل بیمه مشمولین طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حِرف و مشاغل آزاد، بیمه زنان سرپرست خانوار شهری در قالب صاحبان حِرف و مشاغل آزاد و بیمه مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایراست.

بهره مندی پنج هزار مددجوی گیلانی از بیمه تامین اجتماعی

محمدی بهره‌مند شدن مددجویان از خدمات بیمه تامین اجتماعی را گام بلندی برای توانمندی و خوداتکایی آن‌ها دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان حق بیمه برای پنج هزار و ۳۶۷ نفراز مددجویان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان افزود: بر اساس توافق انجام‌شده با سازمان تأمین اجتماعی، با پرداخت حداقل ۱۰ سال حق بیمه و شرایط سنی ۵۵ سال برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت می‌توانند از مزایایی مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۳۹ هزار و ۲۰۶ خانوار در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: از این تعداد برای ۱۰۵ هزار و ۷۶۸ هزار خانوار مستمری ماهیانه واریز می‌شود و ۳۳ هزار و ۴۳۸ خانوار هم از خدمات تک یا چند خدمتی کمیته امداد به‌جز مستمری برخوردار هستند.