موج

آیت‌الله فلاحتی در خطبه‌های نمازجمعه رشت:

نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار نظارت جدی دولت مردان بر بازار شد و گفت: کنترل تورم لجام گسیخته، مهار نقدینگی، مدیریت صادرات و واردات کالا، تدبیر برای مسکن جوانان و جلوگیری از بی ثباتی نرخ ارز و سکه مطالبه مردم گیلان از دولتمردان به ویژه وزرای جدید است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به پرهیز از گناه و تقوای الهی اظهار کرد: امام علی(ع) فرمودند؛ بدترین توشه در قیامت این است که انسان به بندگان خدا ظلم کند و پس از آن به دنبال توجیه آن باشد.

وی در ادامه به ۲۲ آبان روز تحریم کالای آمریکایی توسط جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: از ابتدای شکل گیری نظام مثلث شوم آدم های خودفروخته، بعضی از مدیران غرب زده و لیبرال و دشمنان تلاش کردند جامعه را مصرف گرا بار آورند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه وجود نشان های خارجی روی کالای تولید داخلی برای ملت بزرگ ایران سبب سرافکندگی است، تصریح کرد: امیدواریم به نقطه ای که انقلاب اسلامی برای ما افتخار ایجاد کرد، برسیم.

شکست نقشه های شوم آمریکا در غرب آسیا

آیت الله فلاحتی، شکست نقشه های شوم آمریکا در غرب آسیا را در سایه استقامت ملت ایران و مردم منطقه دانست و بیان کرد: ملت ایران با ایستادگی و درایت مقام معظم رهبری توانسته به جایگاه خوبی در منطقه، آسیای میانه و آسیای شرقی برسد.

وی به تلاش دشمن برای ایجاد یاس در مردم اشاره کرد و گفت: اربعین حسینی(ع) توانست ایجاد یاس دشمن را تبدیل به امید کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به رای اعتماد مجلس به چهار وزیر پیشنهادی رییس جمهور، اظهار کرد: کنترل تورم لجام گسیخته در بازار از مطالبه های مردم گیلان از دولت به ویژه وزرای جدید است.

ایجاد خلل در بازار توسط عده ای نادان

آیت الله فلاحتی به ایجاد خلل در بازار توسط عده ای نادان اشاره کرد و یادآور شد: نبود نظارت جدی موجب به وجود آمدن بسیاری از مشکلات در بازار شده و از وزرای دولت مطالبه گر نظارت بر بازار هستیم.

امام جمعه رشت با تاکید بر جلوگیری از بی ثباتی در بازار ارز و سکه، خاطرنشان کرد: مهار نقدینگی از جمله خواسته های مردم از دولتمردان است.

مدیریت صادرات و واردات کالا به کشور

وی، خواستار مدیریت صادرات و واردات کالا به کشور شد و افزود: برنامه ریزی برای صادرات باید بیش از واردات باشد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی باید فکر اساسی برای مسکن جوانان کند، تصریح کرد: مردم از دولتمردان به ویژه وزرای جدید انتظار تلاش بیشتری دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به افزایش بی رویه نرخ کالا و خدمات در جامعه اشاره کرد و گفت: افزایش دستمزدها مهم است ضمن اینکه افزایش دستمزد کارگران و کارمندان باید براساس افزایش قیمت ها باشد.

وی با اشاره به اینکه همه کارگران فقیرتر شدند، بیان کرد: با توجه به اینکه خط فقر به سه میلیون تومان رسیده بسیاری از معلمان، کارمندان و نظامیان فقیر هستند.

آیت الله فلاحتی با دعا در حق مسوولان، اظهار کرد: خدایا به مسوولان ما توفیق خدمت و اجتناب از خیانت عنایت فرما.

امام جمعه رشت همچنین به پیش نیازهای زن و شوهر جوان در زندگی اشاره کرد و افزود: تغذیه از موضوع های مهم در زندگی زن و شوهر محسوب می شود و این موضوع در دو بخش دانش تغذیه و دانش دین در لقمه حرام و حلال است.

وی با بیان اینکه بشر دستاوردهای بسیار خوبی در تغذیه داشته است، تصریح کرد: دستاوردهای دانش بشر در مورد تغذیه را نمی توان نادیده گرفت.

آیت الله فلاحتی به سفارش تمام ادیان الهی به ویژه دین مقدس اسلام در خوردن غذای پاک و حلال اشاره کرد و گفت: امر مذکور در راس تعالیم انبیای الهی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها