همزمان با ایام وفات پیامبر اسلام (ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) مراسم عزاداری کارکنان مجموعه نظامی و انتظامی استان در رشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان،  دسته هیئت عزاداری سپاه قدس گیلان و فرماندهی انتظامی استان گیلان به مناسبت سالروز رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) تا مصلی امام خمینی(ره) رشت را با نوحه خوانی  و سینه زنی به عزاداری پرداختند.

رمز عقب ماندگی بشریت دوری و غفلت از خداوند است

 حجت الاسلام سمیعی در مراسم عزاداری 28 صفر  در جمع هیئت عزاداری سپاه قدس گیلان و هیئت عزاداری نیروهای نظامی و انتظامی در مصلی رشت، با بیان اینکه امروز گمشده بشریت، توحید و خداشناسی است گفت: رمز عقب ماندگی بشریت دوری و غفلت از خداوند است.

 حجت الاسلام سمیعی بیان داشت: خداوند در قرآن کریم، وجود مبارک پیامبر مکرم اسلام را بهترین الگو برای انسان معرفی می کند.

مراسم عزاداری به مناسبت 28 صفر1

وی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) با سختی و شکنجه دست به تبلیغ اسلام و قرآن زده است، افزود: حضرت محمد (ص) در ۱۳سال تشکیل حکومت در مدینه بهترین الگوی حکومت داری را تشکیل داد.

سخنران مراسم ۲۸صفر در مصلی رشت با بیان اینکه به فرموده امام علی (ع)، حضرت رسول الله(ص) عصاره دیگر انبیاء است افزود: امروز در هر زمانی بیشتر به شناخت رسول الله نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه کسی که رسول خدا (ص) را نشناسد هرگز حجت خدا را نمی تواند بشناسد، افزود: اگر ما حجت خدا را نشناسیم در دین خود گمراه می شویم.

حجت الاسلام سمیعی تصریح کرد: رمز پیروزی امت ایران اسلامی پیروی از قرآن و ولایت است.

این کارشناس مذهبی با اشاره به جانفشانی شهدا، گفت: امروز ایران اسلامی خار چشم و استخوان در گلوی دشمنان اسلام است.