موج

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر فارس:

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر فارس گفت: شیوه‌ها و روش‌های اجرایی پیامبر اکرم(ص) بود که در حوزه عملکردی و رفتاری نقش‌آفرینی کرد و مردم گروه گروه به اسلام گرویدند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، حجت‌الاسلام محمد حاجی‌زاده، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر فارس ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام ارتحال جانگداز نبی مکرم اسلام و امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) با بیان اینکه آنچه که عامل اصلی هدایت آن مردم شد، شیوه‌ها و روش‌های اجرایی پیامبر اکرم(ص) بود که در حوزه عملکردی و رفتاری نقش‌آفرینی کرد و مردم گروه گروه به اسلام گرویدند، گفت:‌ پیامبر عظیم‌الشأن اسلام با حضور در میان اقشار مختلف مردم و برقراری ارتباط عاطفی و صمیمی و مجالست با گروه‌های مختلف توانست در ابلاغ رسالت موفق و سربلند باشد.

وی با بیان اینکه سنتی که خداوند بر بشریت گذاشت ارسال رسل و انزال کتب آسمانی برای هدایت و تربیت بشر بود اظهار داشت: پیامبر عظیم‌الشأن اسلام در مقطعی از تاریخ بشریت و در سرزمینی که سر تا سر جهل و خرافات و قتل و غارت و فرزندکُشی رواج داشت، مبعوث به رسالت شد تا بتواند با ندای وحیانی «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا؛ و همگى به ریسمان خدا چنگ زنید و پراکنده نشوید...» (آیه ۱۰۳ سوره آل عمران) ذکر و یاد خدا و انس و الفت را در جامعه پدید آورد و آنها را از پرتگاه سقوط به جهنم، به اوج عزت و افتخار برساند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر فارس ادامه داد: وجود مقدس پیامبر مکرم اسلام(ص) منادی توحید شد تا خدایان دروغین در مسیر زندگی آنان نقشی نداشته باشند. با فریاد قولوا لا اله الا الله تفلحوا، فطرت خفته آن‌ها را بیدار کرد و گرد و غبار گناه را از وجود آنان بزدود و در مسیر نور و روشنایی قرار داد.

حاجی‌زاده تأکید کرد: قاطعیت نبی مکرم اسلام در اجرای مأموریت، ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن، ایمان و اعتقاد به هدف و در کنار آن برحسب ضرورت ملایمت و عطوفت از ویژگی‌ها و شاخصه‌های بی نظیر پیامبر اسلام بود که توانست رسالت خود را به خوبی تبیین کند.

وی اظهار کرد: این ویژگی‌ها در اهل بیت(ع) ساری و جاری شد و پیامبر اسلام مصداق و نماد زیبایی‌ها در حوزه عملکردی و رفتاری شد. نمونه بارز آن امام حسن مجتبی (ع) است که همانند جدّش مظهر اخلاق، ادب، کرامت و انفاق در راه خداست.

حاجی‌زاده با بیان اینکه امام حسن مجتبی(ع) رؤسای قوم را خادمین مردم می‌داند و خود بهترین خدمتگذار است، گفت:‌هر کس که وارد شهر مدینه شد، اولین جایی که سؤال می‌کردند نشانی بیت امام مجتبی(ع) بود، چراکه می دانستند ایشان شخصیتی است که روحیه خدمتگذاری به مردم را دارد و این بزرگترین درس است برای مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی که خدمت به مردم را دراولویت برنامه‌های خودشان قرار دهند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر فارس بیان کرد: جوانان ما باید بیشتر از این‌ها نسبت به سنت و سیره اهل بیت(ع) آشنا باشند و با معرفت سبک زندگی اسلامی را ترویج دهند. خصوصاً مسئولین باید بیشتر از اینها مراقب باشند و نگذارند با اشاعه فرهنگ منحط غربی، این همه منابع ارزشمند و فرهنگ ناب ولایی و اهل بیتی در جامعه به حاشیه رانده شود.

وی تأکید کرد: دنیا باید بداند که ما در شیوه عملکردی خود همانطور که برای مقابله با دشمن معتقد به فرهنگ جهادی و عاشورایی هستیم، در کنار آن فرهنگ صلح و دوستی و ملایمت هم داریم که برگرفته از فرهنگ حسینی است.

حاجی‌زاده یادآور شد: اسلام به ما آموخته است قاطعیت و صلابت توأمان با ملایمت و عطوفت، هر دو تفکر مکمل یکدیگرند برای رسیدن به اهداف متعالی اسلام و ان‌شاءالله که جامعه اسلامی و خاصه دولتمردان و جوانان در کنار یکدیگر با تأسی از فرهنگ نورانی اهل بیت(ع) که هرکدام از این ارزش‌ها در جای خود ضرورت و نیاز است، به ساحل امن برسند و از گزند خطرات و تهدیدها و آسیب‌ها در امان باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها