روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس طی بیانیه ای در خصوص بنر 13آبان منتشره در فضای مجازی و رسانه ها، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، به مناسبت روز ملی استکبارستیزی و آغاز هفته دانش آموز، بنری در سطح شهر شیراز نصب شد که در فضای مجازی و رسانه ها، جنجال آفرین شد و شهرداری شیراز نیز این بنر را منتسب به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دانست. به همین دلیل روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس طی بیانیه ای در خصوص بنر 13آبان منتشره در فضای مجازی و رسانه ها، توضیحاتی ارائه کرد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله الحکیم  اِنّ اللهَ یُدافِعُ عَنِ الّذینَ آمَنُوا

با سلام و درود به روح ملکوتی و بزرگ معمار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و شهیدان این مکتب رهایی بخش و آرزوی امتداد عمر با برکت رهبری معظم انقلاب، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) تا ظهور دولت مهدوی، و ضمن سپاس از مردم شریف استان فارس به ویژه مردم انقلابی و پایدار شیراز سومین حرم اهل بیت (علیهما السلام) که در آفرینش حماسه ۱۳ آبان ۹۷ باعث شادی دوستان انقلاب و یاس دشمنان این نظام مقدس گردیدند، به اطلاع میرساند در بین صدها مورد تبلیغات محیطی اعم از پلاکارد، بنر، پوستر، تراکت و کارتن پلاست که صورت گرفته است، ‎در چینش عبارت لاتین یکی از بنرها  به صورت غیر عمد اشتباهی توسط یکی از دستگاه های همکار صورت گرفت که در اولین فرصت اصلاح گردید.

از همه ی دوستان انقلاب استدعا دارد تا از گسترش بدبینی به فرزندان انقلاب و امام جلوگیری نموده و در شرایط فعلی که دشمن به دنبال ایجاد شکاف در خطوط مبارزه با استکبار است در انسجام بیشتر جبهه ی انقلاب، بذل مساعی مضاعف معمول گردد.

لازم به یادآوری است که یکی از خبرگزاری ها طی مصاحبه ای که با فردی به نام آقای صدری که فاقد هویت (حداقل برای این شورا)  می باشد و بدون در نظر گرفتن موارد ذیل مسئولیت این اشتباه غیرعمد را متوجه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نموده که این خود جای تأمل است:

1)     نادیده گرفتن لوگوی دستگاه مربوطه که به وضوح در زیر بنر دیده می شود.

2)     عدم توجه به این موضوع که فرد مصاحبه شونده صراحتا اعلام نموده که طرح بنر از طرف شورای هماهنگی تبلیغات به آنها داده شده و با اعتمادی که داشته اند نسبت به چاپ و نصب آن اقدام کرده اند که این خود بیانگر این موضوع است که بنر فوق توسط شورای هماهنگی نه طراحی، نه چاپ و نه نصب گردیده است.

3)     در مصاحبه دیگری، یکی از مسئولان دستگاه اقدام کننده مدعی شده اند که تاریخ وصول طرح بنر در یک مدت زمان نزدیک به برگزاری مراسم در اختیار ما قرار گرفته که فرصت بازبینی توسط کارگروه مربوطه نبوده، این در حالی است که طرح بنر از 9 آبانماه یعنی 4 روز قبل از برگزاری مراسم در اختیار دستگاه مربوطه قرار گرفته که ایمیل آن نیز موجود می باشد.

4)     در بخش دیگری از این مصاحبه آمده است که آرم شهرداری بدون اطلاع ما اضافه گردیده، این درحالی است که در ایمیل ارسالی هیچ آرمی از هیچ سازمان یا دستگاهی درج نگردیده است.

5)     در مصاحبه ای که از آقای صدری صورت گرفته آمده است که: شهرداری شیراز سخاوتمندانه نسبت به تبلیغات پیرامونی در خصوص 13 آبان پرداخته که انگار هیچ وظیفه ای در خصوص انقلاب و میهن اسلامی نداشته و یا اینکه از اموال شخصی خود بذل و بخشش نموده است.

6)     شهرداری شیراز به عنوان وظیفه و جهت اطلاع رسانی بهتر، نسبت به تغییر سایز طرح و بازطراحی آن برای نصب بر روی پل هوایی اقدام نموده است و قطعا کم توجهی به محتوا در چاپ و نصب موجب بروز این موضوع گردیده است.

7)     اگر این نهاد تاکنون سکوت نموده و به موضوع دامن نزده است صرفا به خاطر این بوده که به واسطه ی یک اشتباه کوچک زحمات دلسوزانه عزیزان در دیگر دستگاه ها نادیده گرفته نشده و موجب دلسردی خادمان به انقلاب نگردد.

در پایان تاکید می نماید بر اساس تحقیقات به عمل آمده و قرائن قطعی موجود، در درج متن لاتین مورد اعتراض مؤمنین هیچ گونه تعمدی توسط هیچ نهاد یا دستگاهی صورت نگرفته است.  

روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس