رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سقز گفت: سند 120 هکتار از اراضی موقوفه شهرستان اخذ شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ جهاندار امجدی اظهار داشت:سند 120 هکتار از اراضی موقوفه شهرستان اخذ شده است

وی در نشست خبری هفته وقف با حضور خبرنگاران با اشاره به وجود 350 موقوفه با  یک هزار و 470 رقبه در سقز اظهار کرد: 100 درصد نیت واقفان در این شهرستان برای ساخت و تعمیر مساجد است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سقز گفت: وقف یک سنت حسنه و ذخیره‌ای برای آخرت هر فرد مسلمان است و از نیکوکاران شهرستان سقز انتظار داریم از مال حلال خود وقف کنند تا مسلمانان از وجود آن بهره‌مند شوند.

امجدی افزود: امروز نیاز به موقوفات جدید داریم و در این راستا امسال 3 موقوفه جدید به موقوفات شهرستان سقز افزوده شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سقز گفت: سند 120 هکتار از اراضی موقوفه شهرستان اخذ شده است.

این مقام مسوول افزود: علیه متصرفین اراضی موقوفه شهرستان که 30 فقره است حکم قضایی اخذ شده و این اموال به اداره اوقاف برگشت داده شد.

وی با بیان اینکه، گسترش فرهنگ وقف موجب برطرف شدن بسیاری از مسایل و نیازهای اجتماعی می‌شود، بر اجرای این فریضه الهی تاکید کرد و در این راستا از مردم نیکوکار دعوت کرد اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان را کمک کنند.

امجدی افزود: انسان مسلمان و واقف همواره دارای نامی نیک در جهان خواهد بود و اگر که از دنیا برود، آثار کار خیر او برای افراد جامعه باقی می ماند و مردم از وقف او بهره‌مند می‌شوند.

وی گفت: فرهنگ وقف موجب ماندگاری نام واقف و گسترش خدمات و رفع نیازهای اجتماعی می‌شود و امروز باید همه در راستای گسترش فرهنگ وقف تلاش کنیم.