با توجه به اینکه مکان مناسبی برای دانشکده علوم قرآنی لرستان تعریف نشده و قول برخی دستگاه ها برای تامین این مهم عملی نشد این دانشکده با دانشکده علوم قرآنی همدان ادغام شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حجت الاسلام سید محمد طباطبایی در نشست با خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه مکان مناسب و معینی برای این دانشکده تعریف نشده بود و قول برخی دستگاه ها برای تامین این مهم عملی نشد این دانشکده با دانشکده علوم قرآنی همدان ادغام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان، اظهار داشت: این دانشکده در استان نخواهد بود مگر اینکه دولت یا فرد خیری نسبت به تامین ساختمان آن اقدام نماید که در این صورت باید دوباره درخواست فعالیت دانشکده در استان به تهران صادر شود.

اختیار دانشکده علوم قرآنی از دست اوقاف لرستان خارج است

طباطبایی با بیان اینکه این دانشکده نه منحل بلکه ادغام شده تصریح کرد: اختیار انحلال یا راه اندازی دوباره آن در حیطه اوقاف لرستان نیست.

وی همچنین در خصوص آزادسازی حریم امامزاده زید ابن علی (ع) خرم آباد افزود: شهرداری در سال های بسیار دور اعیان حرم را احداث و بدون دریافت مبالغی به مردم واگذار کرده است.

با شرایط کنونی، آزادسازی حریم بقعه امامزاده زید ابن علی(ع) سالها طول می‌کشد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان، ادامه داد: با رای دادگاه تعداد محدودی از این مغازه ها جمع شده و چنانچه این روال ادامه داشته باشد، آزادسازی حریم سالیان سال به طول می انجامد.

طباطبایی، با اشاره به وجود 110 مغازه در اطراف بقعه امامزاده زیدبن علی (ع) گفت: هدف اوقاف آزادسازی این حرم و در عین حال جلوگیری از ضرر و زیان کاسبان اطراف این بقعه است.

موقوفات لرستان دو هزار 742 مورد است

سید محمد طباطبایی تعداد موقوفات استان را 2 هزار و 742 مورد برشمرد و گفت: از مجموع هفت هزار و 235 رقبه نیز چهار هزار و 105 مورد منفعتی(دارای درآمد) و مابقی انتفاعی هستند و 40 مورد وقف جدید نیز امسال ثبت شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان، بیان کرد: وقف برای راهگشایی در جامعه اسلامی است اما متاسفانه عده ای آن را مشکل می دانند و برخی نیز نسبت به موقوفات طمع ورزی می کنند.

گفتنی است، احداث دانشکده علوم قرآنی در استان لرستان یکی از مصوبات سفر هیات دولت بود که در شهریور ماه سال 90 افتتاح شد و در مهرماه همان سال دانشجو پذیرش کرد اما طی سال‌های اخیر بارها زمزمه انحلال این واحد دانشگاهی به گوش رسید تا اینکه به طور کامل تعطیل شد.