همایش «بر بلندای اربعین » با هدف گرامیداشت پیرغلامان اهل بیت، شاعران آئینی، مداحان، با همت دفتر امام جمعه شهر مُهر در پالایشگاه گاز پارسیان شهرستان مهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس به نقل از روابط عمومی همایش بر بلندای اربعین، همایش «بر بلندای اربعین » با هدف گرامیداشت پیرغلامان اهل بیت، شاعران آئینی، مداحان، متولیان حسینیه‌ها و تکایا، تعزیه‌خوانان و خادمین مراسم‌های مذهبی با همت دفتر امام جمعه شهر مُهر در پالایشگاه گاز پارسیان شهرستان مهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام اصغر شاکری، امام جمعه شهرستان مُهر در این همایش اظهار داشت: جوان امروز الگوهای درست خود را گم کرده و الگوهای جدیدی جایگزین الگوهای اصلی شده است. نباید از این فرهنگ فاصله بگیریم و اجازه بدهیم الگوهای درست با الگوهایی مثل سلبریتی‌ها جا به جا شود.

وی افزود: پیامبر عظیم الشأن اسلام کامل‌ترین و بزرگ‌ترین الگوست و پس از ایشان ائمه معصومین (ع) بهترین الگوهایی هستند که باید پیروی شوند. همین خادمین اهل بیت (س)، مداحان، واعظین و ذاکرین و عزیزانی که در راه تبلیغ فرهنگ حسینی می‌کوشند بهترین الگوهای امروز ما هستند.

رئیس همایش «بر بلندای اربعین» با اشاره به اهداف این همایش گفت: نخست اینکه باید خادمین اهل بیت (ع) را بشناسیم و به نسل جوان هم به عنوان یک الگوی به روز بشناسانیم و دوم کسانی که برای عظمت فرهنگ حسینی تلاش می‌کنند معرفی و تجلیل شوند.

سید محمد موسوی فرماندار شهرستان مُهر نیز در این مراسم گفت: در طول مسیر پیاده‌روی اربعین تابلوهایی وجود دارد که بر روی آن نوشته شده "حب الحسین یجمعنا" ، بسیار جالب است که در گرد دستگاه امام حسین (ع) از هر رنگ و آئینی، از هر فکر و اندیشه و نژادی می‌توان جمع شد. امام حسین (ع) می‌توانند محوری برای شکل‌گیری وحدت در جهان اسلام و حتی جهان بشریت باشند.

موسوی گفت: در منطقه ما به برکت وجود پیرغلامان و خادمین حسینی و همچنین روحانیون بزرگ و برجسته، فرهنگ حسینی ریشه‌دار است و ما باید تلاش کنیم این فرهنگ را به بهترین شکل ممکن نگهداری کنیم.

در این همایش هچنین برنامه‌هایی نظیر مرثیه‌خوانی محلی، قرائت اشعاری در مدح اهل بیت (س) و مداحی انجام شد. در پایان نیز جمعی از خادمین، واعظین و ذاکرین اهل بیت (س) تجلیل شدند.