مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: روزانه ۷هزار تن نخاله ساختمانی در اصفهان دفن می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، علی دهنویبا بیان اینکه این پسماند ها ناشی از عملیات عمرانی،ساختمان سازی و خاک برداری تولید می شود، گفت: تولید روزانه نخاله های ساختمانی در اصفهان حدود هفت برابر تولید پسماندهای تر و عادی است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰درصد پسماندها قابل بازیافت هستند گفت: پوکه هایی که از آجرها در فرآیند بازیافت به دست می آید را می توان برای شیب بندی بام و کف آشپزخانه ها استفاده کرد و یا شن، ماسه را پس از فرآیند بازیافت و دانه بندی می توان در بنایی و کاشی کاری و مکان های غیرسازه ای به کار برد.

وی با بیان اینکه حدود چهار هزار تن از این نخاله های ساختمانی در منطقه گردنه زینل و سه هزار تن دیگر هم در مناطق غیرمجاز و بدون مجوز دفن می شوند گفت: تا کنون در اصفهان به این معضل اهمیت داده نشده، چرا که مانند زباله های تر، شیرابه و بوی آزار دهنده تولید نمی کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با بیان اینکه طرح نظارت و مکانیزه کردن حمل و نقل نخاله های ساختمانی مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: در آینده نزدیک ماشین های حمل و نقل پسماند ساختمانی به سامانه مکان یاب (GPS) مجهز می شوند تا در صورت تخلف و تخلیه پسماندها در مکان های غیرمجاز طبق قانون با متخلفان برخورد شود.