موج

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا بیان کرد؛

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: بیش از ۶۰۰۰ نفر از زائرین خارجی شرکت کننده در راهپیمایی جهانی اربعین حسینی از طریق مرز آستارا به کشورشان بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش بیان کرد: این زائرین در حدود ۲۰ روز پیش از طریق مرز آستارا وارد کشورمان شده و به کشور عراق و کربلا عازم شده بودند هم اکنون در حال باز گشت به کشورشان می باشند.

وی افزود: بازگشت این زائرین از روز چهارشنبه گذشته آغاز و تا کنون شامل ۱۰۰ کاروان می شود.

رنجکش گفت: همانند استقبال از ورود زائرین خارجی به کشورمان در آستارا مراسم بدرقه نیز به همراه تمهیدات لازم برای تشریفات گمرکی آنان با همکاری دستگاه های اجرایی و گذر مرزی در حال انجام است.

رئیس ستاد اربعین حسینی شهرستان مرزی بندر آستارا یادآور شد: در سال جاری برای شرکت در مراسم جهانی اربعین حسینی شاهد ورود ۱۲۰۰۰نفر از اتباع کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه، منطقه قفقاز و گرجستان بودیم که در مقایسه با ۹۰۰۰ نفر سال گذشته ۳۰۰۰ افزایش داشته است.

وی افزود: با توجه به نزدیکی و دسترسی بهتر برای خروج از کشور شمار زائرین خارجی که از مرز بیله سوار وارد کشور شده  بودند از طریق مرز آستارا انجام می شوند.

رنجکش تاکید کرد: با برنامه ریزی های انجام گرفته از طریق نیروی انتظامی، پلیس گذرنامه و دفتر نهاد ریاست جمهوری تمهیدات لازم برای خروج زائرین خارجی از مرز آستارا فراهم شده است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

فرماندار آستارا ضمن تشکر از کلیه عوامل دست اندر کار در استقبال و اسکان و پذیرایی از زائرین خارجی اربعین حسینی  اضافه کرد: مهمترین اقدامات در این زمینه با مدیریت مردم بوده است و میزبانی مردم آستارا در این زمینه چشمگیر می باشد.

وی همچنین از رضایتمندی مسئولان کشوری و استانی از خدمات ارائه شده در آستارا برای زائرین خارجی و تقدیر و تشکر از فرمانداری و ستاد اربعین  حسینی شهرستان آستارا خبر داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها