همزمان با 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز و همزمان با سراسر کشور، زنگ استکبار ستیزی روز یکشنبه در مدارس کردستان طنین انداز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ آیین نمادین زنگ استکبار ستیزی با حضور جمعی از مسئولان اجرایی، فرهنگی، کادر آموزشی و دانش آموزان دبیرستان استعدادهای درخشان ناحیه 2 آموزش و پرورش شهر سنندج برگزار شد. 

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این آیین گفت: اتفاقاتی که در روز 13 آبان سال 58 افتاد حاوی پیام های زیادی است که امروز می تواند چراغ راهی برای همه مسئولان و آحاد مختلف جامعه باشد تا اتفاقات امروز را مدیریت کنند.

رشید قربانی افزود: در همین روز لانه جاسوسی آمریکا تسخیر و بیش از 70 سند اتهامی که بر علیه کشورمان تدوین شده بود کشف شد‌ و مردم ما پی بردند آنها فقط به دنبال تسلط بر منابع ملی و زیرزمینی کشورمان بودند.

وی اظهار داشت: آمریکا از همان روز تاکنون از ملت ایران عصبانی است و با ترفندها و دسیسه های مختلف می خواهد به کشورمان ضربه وارد کند اما همواره در رسیدن به اهدافش ناکام مانده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه آمریکا در ادامه ترفندهای همیشگی اجرای دور دوم تحریم ها را به بعد از 13 آبان امسال موکول کرد، گفت: هر چند تحریم های ظالمانه در 40 سال گذشته توسط استکبار جهانی علیه نظام اسلامی اعمال شده و سیاست تازه ای نیست اما باید بیش از گذشته هوشیار باشیم.

وی تاکید کرد: تهدیدات و تحریم های استکبار هیچگاه نمی تواند خللی در عزم و اراده ملت ایران ایجاد کند و مردم ما با حفظ اتحاد، همدلی، انسجام و خودباوری بر دشمنان داخلی و خارجی پیروز خواهند شد.

قربانی در ادامه مهمترین رسالت امروز دانش آموزان را آگاهی و بصیرت و کوشش برای کسب علم دانست و یادآور شد: اقتدار کشور ما به همدلی، اتحاد و توانمندی وابسته است و توانمندی با علم بدست می آید و امروز تحصیل، تربیت و تهذیب یک اولویت برای دانش آموزان است.

وی افزود: استکبار جهانی با بهره گیری از رسانه های جمعی و شبکه های مجازی در صدد القای افکار خود به درون جامعه است و دانش آموزان به عنوان سفیران آگاهی بخش باید با بهره گیری از علم و دانش خود پیام رسان اتحاد و همدلی به درون خانواده ها باشند.

در ادامه این مراسم دانش آموزان به اجرای سرود پرداختند و با حضور مسئولان، زنگ استکبار ستیزی نواخته شد و دانش آموزان شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.