مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان از وزیر ورزش و جوانان خواست تا به خواست جمعی از اصحاب رسانه و ورزشکاران استان مبنی بر تغییر در بدنه مدیریتی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، جامه عمل بپوشاند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، امین ساکی با انتقاد از عملکرد علی یاور عزیزپور، گفت: متاسفانه عملکرد مدیرکل ورزش و جوانان لرستان دچار روزمرگی شده تا آنجا که نارضایتی قاطبه جوانان، ورزشکاران و اصحاب رسانه استان را فراهم آورده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان، افزود: بیکاری قشر جوان استان، عدم وجود بسترهای مناسب جهت فعالیت‌های ورزشی نسل امروز جامعه لرستانی، اتکای مدیرکل ورزش و جوانان استان به آمارها و پرهیز از پذیرش واقعیت‌های موجود در سطح جامعه، نگاه سطحی و ابزاری به رسانه و عدم پاسخگویی به شبهات مطروحه از سوی ورزشی نویسان باسابقه استان، بخشی از مواردی است که باید مورد توجه و ارزیابی شخص جناب آقای سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، معاونین ایشان و مجموعه استانداری لرستان قرار گیرد. 

ساکی، تاکید کرد: بکارگیری جمعی از اصحاب رسانه استان در هیات‌های ورزشی به عنوان مسوول روابط عمومی تصمیم خوبی بود که توسط این اداره کل اتخاذ و اجرا شد اما، متاسفانه شاهد بکارگیری برخی از افراد فاقد صلاحیت خبرنگاری تحت نام خبرنگار به عنوان مسوول روابط عمومی هیات‌ها هستیم که این امر لطمات جبران ناپذیری به جایگاه خبرنگاری استان زده تا آنجا که افراد فاقد صلاحیت، خود را خبرنگار معرفی و از این عنوان در دستگاه‌های اجرایی سوءاستفاده می‌کنند.

وی، ادامه داد: این مهم یکبار به مدیرکل ورزش و جوانان لرستان و مسوول روابط عمومی این اداره کل منعکس شد که گویا عزمی برای جلوگیری از فضای بوجود آمده وجود ندارد و جریانی در پشت پرده قصد فضاسازی به ظاهررسانه‌ای در شبکه‌های مجازی را دارند، لذا خانه مطبوعات لرستان موضوع را از طریق دستگاه قضایی پیگیری خواهد کرد تا جامعه رسانه‌ای استان شاهد ورود افرادی اینچنین تحت هر نام و نشانی نباشد.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان، گفت: سوالات ورزشی نویسان استان از مدیرکل ورزش و جوانان، سوالاتی فنی و دقیق است اما جناب عزیزپور همواره از پاسخگویی شفاف به سوالات مطروحه گریز کرده و با ارائه آمارهایی که قابل راستی آزمایی عمومی نیست سعی در پاسخ تلویحی دارد که اینگونه پاسخگویی مورد قبول اصحاب رسانه ورزشی نویس، جمعی از ورزشکاران و بخشی از جوانان فعال در حوزه ورزش نیست.

امین ساکی

سیاست ورزش و جوانان لرستان، اصل توجیه‌گری است

وی با اشاره به برخی سوالات مطروحه از سوی ورزشکاران حوزه‌های مختلف، خبرنویسان ورزشی و برخی اصحاب رسانه خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان لرستان، افزود: عدم پیگیری موضوع سخیف برخورد فیزیکی دبیر فدراسیون جودو با «فاطمه رشیدی» بانوی ورزشکار لرستانی تا حصول نتیجه مطلوب، عدم پیگیری مشکلات فنی بانوی ورزشکار لرستانی «فرشته مرادی مقدم» که علیرغم همه بی‌مهری‌ها؛ نایب قهرمان پرتاب وزنه مسابقات پاراآسیایی جاکارتا اندونزی شد، عدم حمایت قاطع از ورزشکاران مدال‌آور و عدم تلاش در جذب استعدادهای ورزشی در رشته‌هایی همچون کشتی، هاکی، جودو و ...، عدم تعیین تکلیف مجموعه‌های ورزشی روستایی، عدم حمایت معنوی از سرمایه‌گذارن بخش خصوصی و حامیان مالی تیم‌های ورزشی استان، عدم اعلام رتبه اداره کل ورزش و جوانان در ارزیابی عملکرد صورت گرفته توسط وزارت متبوع، تکیه بر آمارهایی که بعضاً از سوی اهل فن مورد اشکال است، عدم توجه به زیرساخت‌های مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد، عدم جلب مشارکت بخش خصوصی در حوزه باشگاه‌داری، عدم توجه به ورزش قهرمانی، عدم توجه به تیم‌های پایه، عدم ارائه گزارش دقیق از سرانه ورزشی استان و مسائلی از این دست، موضوعاتی است که جناب آقای علی یاورعزیزپور از پاسخگویی شفاف به آنها طفره رفته و هرازچندگاهی با برگزاری نشست خبری، ضمن پرداختن به مسائل حاشیه‌ای، مسائل مهم مطروحه را همچنان در هاله ابهام قرار می‌دهد و این یعنی بی‌اعتنایی به تحلیل و تبیین و روی آوردن به اصل توجیه‌گری در عرصه مدیریت است.

وزیر ورزش و استاندار لرستان به بحث تغییر مدیرکل ورزش و جوانان لرستان ورود کنند

امین ساکی، تاکید کرد: با توجه به شرایط کشور و لزوم ایجاد فضایی امن و آرام در سطح جامعه، اصحاب رسانه لرستان با خویشتنداری و درخواست‌های مکرر غیررسانه‌ای سعی در متقاعد ساختن مسوولان وزارت ورزش و جوانان در تغییر علی یاور عزیزپور و انتصاب مدیری خلاق، بروز و توسعه‌گرا در راس هرم اداره کل ورزش و جوانان لرستان داشتند اما این مهم تا این لحظه محقق نشده است، لذا به نمایندگی از ورزشی نویسان استان، از شخص وزیر محترم جناب آقای دکتر مسعود سلطانی‌فر و استاندار محترم لرستان جناب آقای دکتر سید موسی خادمی می‌خواهم به موضوع ورود کرده و در خصوص ادامه فعالیت مدیرکل فعلی ورزش و جوانان استان تجدیدنظر کنند.

سلطانی‌فر به خواست جامعه ورزشی و رسانه‌ای لرستان احترام بگذارد

مدیرعامل خانه مطبوعات لرستان، اظهار داشت: نظر جمعی از ورزشکاران و اصحاب رسانه استان تهیه طومار و قرائت آن در دفتر دکتر مسعود سلطانی‌فر بود که این پیشنهاد مورد قبول دلسوزان واقع نشد و مقرر گردید تا موضوع در قالب تقاضایی مطرح و تا تغییر مدیریت ارشد ورزش و جوانان لرستان پیگیری شود، به زبان دیگر، بخشی از اعضای شناسنامه‌دار جامعه ورزشی و رسانه‌ای استان از عملکرد آقای علی یاور عزیزپور در جایگاه مدیرکل ورزش و جوانان رضایت نداشته و ندارند، با چه زبانی باید این نگرانی را مطرح کرد؟!. چه گزینه‌ای جز تغییر در شرایط فعلی وجود دارد؟!. چرا ورزشکاران لرستان خصوصاً ورزشکاران حوزه ورزش قهرمانی باید دغدغه‌مند شرایط کنونی باشند؟!. چرا صدای ورزشکاران شنیده نمی‌شود؟!. رسانه‌ها تا چه حد و چه زمان هشدار دهند؟! چرا به خواست عمومی و صنفی بخشی از مردم لرستان توجه نمی‌شود؟!، لذا به نمایندگی از این فعالان دغدغه‌مند عرصه ورزش، رسانه و قلم، از وزیر محترم ورزش و جوانان تقاضا می‌کنم به خواست عمومی، ورزشی و رسانه‌ای لرستان احترام گذاشته و با تغییر در بدنه ورزش و جوانان این سامان، در ادامه روند توسعه‌ای لرستان مشارکت بیش از پیش داشته باشند.

4 سال مدیریت بر ورزش و جوانان لرستان کافی نیست؟!

این فعال رسانه‌ای، افزود: مدیرکل ورزش و جوانان لرستان از اول مهر ماه سال 1393 در این جایگاه مشغول به خدمت شده و طبیعی است طی این 4 سال، تمامی خلاقیت و ایده‌های علمی و عملی مدنظر خود را در معرض قضاوت قرار داده، لذا چه اصراری است که عمر مدیریتی ایشان از عمر مدیریتی یک رئیس جمهور در ایران اسلامی بیشتر باشد؟!.

ثبات مدیریت تابع شرایط علمی و عملی است

وی، ادامه داد: ثبات مدیریت یک بحث علمی و کارشناسی است تا یک مدیر بتواند برنامه‌های مورد نظر خود و تیم همراه را ارائه و عملیاتی کند، لذا با توجه به مشکلات بودجه‌ای، ادامه این ثبات می‌تواند اثر معکوس گذاشته و مجموعه را با عدم برنامه‌ریزی صحیح، عدم سازماندهی مناسب، عدم هدایت معقول و عدم کنترل منطقی روبرو کند. لذا تغییر در راس هرم ورزش و جوانان لرستان، تغییر در نوع نگاه حاکم، و ورود ایده‌های خلاقانه جهت اجرای طرح‌های پیشین و آغاز برنامه‌های نوبنیاد خواهد بود چراکه بوده و هستند مدیرانی که با ایده‌پردازی و مدیریت نوین، از مدیران همسطح پیشی گرفته‌اند، و چه بسیارند مدیرانی که با یک خط فکری ثابت و غیرقابل اصلاح و تغییر، از هم‌ترازان خود بازمانده‌اند.

وزیر ورزش از درخواست ورزشکاران و خبرنگاران لرستان استقبال کند

مدیرعامل خانه مطبوعات لرستان، در پایان گفت: انتظار جمعی از ورزشکاران و اهالی رسانه لرستان، فارغ از هرگونه تهدید، بداخلاقی حرفه‌ای، غوغاسالاری، نگاه حزبی، قبیله‌ای و سیاسی، رعایت احترام متقابل بوده و هست که امیدواریم از سوی طرفین رعایت شود، لذا اگر بررسی این خواسته به‌حق، شرعی، دموکراتیک، توسعه طلبانه و همگن با حقوق شهروندی در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار نگیرد، رسانه‌ها مکلف به تکلیف و عمل به وظایف قانونی و حرفه‌ای خود بیش از گذشته بوده و جزئیات موضوع را با اعلام مراتب دغدغه‌ و نگرانی‌ها به عرض مقامات ارشد نظام خواهند رساند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی هم واکنش نشان داد

در ادامه واکنش‌ها به عملکرد مدیرکل ورزش و جوانان لرستان، علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی هم به این موضوع واکنش نشان داد.

تذکر علاءالدین بروجردی به وزیر ورزش

علت تذکر علاءالدین بروجردی به سلطانی‌فر، ضعف مدیریت مدیرکل ورزش و جوانان لرستان

علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در تذکر کتبی به مسعود سلطانی‌فر، به دلیل آنچه ضعف شدید مدیریت در ورزش استان لرستان نام برده، خواستار ساماندهی وضع موجود شد.

علاءالدین بروجردی در این تذکر آورده است، مدیریت ورزش و جوانان لرستان نسبت به وضعیت شهرهای بروجرد و اشترینان کاملاً بی‌توجه است، طرح‌های ورزشی به کندی پیش می‌رود، اماکن ورزشی فعال نیست و مرتباً به دلیل عدم پرداخت بدهی‌ها، با قطعی آب، برق و گاز مواجه هستند.

مسعود سلطانی فر

همه چشم‌ها به تصمیم وزیر ورزش دوخته شده است

حال باید ماند و دید که مسعود سلطانی‌فر، به این خواست عمومی مردم، نمایندگان مردم، ورزشکاران و اصحاب رسانه لرستان چه واکنشی نشان خواهد داد.