مدیرعامل شرکت بحر گسترش هرمز گفت: با ایجاد دستورالعمل‌های ساخت برای نخستین بار دانش کشتی‌سازی در ایران بومی شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «عباس رئیسی ماکیانی» با اشاره به تاریخچه شرکت «بحر گسترش هرمز» اظهار داشت: این شرکت از سال 1386 با تخصص طراحی، ساخت، تعمیر شناورها و سکوهای دریایی در کشتی‌سازی ایزوایکو شروع به کارکرد.

وی افزود: با توجه به پتانسیل و زیرساخت‌هایی که در مجموعه‌ی بحر گسترش هرمز وجود دارد تخصص این مجموعه در طراحی و ساخت شناورهای متوسط است.

رئیسی ماکیانی در خصوص سوابق این شرکت گفت: شرکت بحر گسترش در سوابق خود ساخت و طراحی شناورهای کانتینر بر را دارد و درواقع فعالیت خود را با ساخت کشتی‌های کانتینر بر آغاز و خود را به صنعت دریانوردی معرفی کرد.

وی افزود: طبق قراردادی که با کشتی‌سازی جمهوری اسلامی ایران بسته شد ساخت 3 فروند شناور کانتینر بر با ظرفیت TU2200 به شرکت بحر گسترش سپرده شد که این شناورها در چند سال اخیر ساخته و تحویل ناوگان کشتی‌رانی جمهوری اسلامی شد.

مدیرعامل شرکت بحر گسترش گفت: بخشی از طراحی این کشتی‌های کانتینر بر در خارج از کشور انجام شد و نفراتی از شرکت بحر گسترش نیز برای آموزش اعزام شدند تا علاوه بر بومی‌سازی این صنعت دستور عمل‌های ساخت و نرم‌افزارهای طراحی نیز به‌روز شود.

وی افزود: باقی مراحل ساخت این شناورها در ایران انجام و جای بسی افتخار است که برای نخستین بار دانش کشتی‌سازی در ایران بومی‌سازی شد.

رئیسی ماکیانی در ادامه اظهار داشت: این شرکت طراحی و ساخت یک فروند شناور نفت‌کش را نیز در کارنامه دارد که در حال حاضر مرحله‌ی به‌آب‌اندازی آن انجام و پس از تکمیل و نصب ماشین‌آلات به شرکت نفت جمهوری اسلامی، تحویل داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت بحر گسترش هرمز گفت: این شرکت از سال 93 درزمینه‌ی ی تعمیرات سکوهای حفاری نیز ورود کرد و لازم به تأکید است که تا قبل از ورود ایزوایکو به این بخش تمام تعمیرات این سکوها در خارج از کشور انجام می‌شد.

وی افزود: این شرکت از سال 92 ورود به تعمیر سکوهای حفاری نمود که تاکنون 6 سکوی حفاری را به شکل اساسی تعمیر نموده که علاوه بر رضایت کارفرما به شکل قابل‌توجه ای از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد.

رئیسی ماکیانی تصریح کرد: هم‌زمان با تعمیرات سکوها این شرکت به بحث تعمیر سایر شناورها نیز ورود کرد که تا اواسط نیمه‌ی اول سال گذشته تعمیرات 100 شناور کوچک و بزرگ در شرکت بحر گسترش هرمز انجام پذیرفته است.

وی با اشاره به اهمیت ویژه‌ی زمان‌بندی در بحث تعمیرات اظهار داشت: بسیار مهم است که وقتی شناور برای تعمیرات از سرویس‌دهی خارج شد در حداقل زمان ممکن تعمیرات انجام و به سیستم خدمات‌دهی و تجارت بازگردد؛ ازاین‌رو این شرکت ارائه‌ی خدمات بر اساس زمان‌بندی را سرلوحه‌ی کار خود دارد.

مدیرعامل شرکت بحر گسترش هرمز افزود: ما این افتخار را داریم که این شرکت نه‌تنها در زمان‌بندی دقیق و تعیین‌شده تعمیرات را انجام می‌دهد بلکه به لحاظ کیفی نیز این تعمیرات از سطح بالایی برخوردارند که رضایت کارفرماها را به دنبال داشته است.

وی تاکید کرد: این شرکت ازنظر کیفی و کمی تعمیرات شناورها را بر اساس نظر مالکان آن‌ها به انجام می‌رساند و مهم‌ترین هدف این شرکت مشتری مداری است.

رئیسی ماکیانی در پایان یادآور شد: این شرکت ساخت بارج‌های 5000 تنی تا 15000 تنی و همچنین شناور کاتاماران برای حمل خودرو را نیز در کارنامه خود دارد.