استاندار کرمانشاه گفت: در سفر اخیر معاون اول رئیس‌جمهور به کرمانشاه مسئله روند کند بازسازی مسکن‌های مهر سرپل ذهاب را مطرح کردم که ایشان نیز آن را در هیئت دولت عنوان کردند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، افزود: برای جبران روند کند بازسازی این مسکن‌های مهر، هیئت دولت مصوب کرد که یکی از معاونین وزیر راه و شهرسازی جهت تسریع در این امر در مناطق زلزله‌زده مستقر شود، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی با تأکید بر اینکه باید هرچه زودتر ساخت منزل مستأجران زلزله‌زده تعیین و تکلیف شود، گفت: اداره کل راه و شهرسازی باید تا هفته آینده برنامه اجرایی برای آغاز عملیات ساخت منازل مستأجران زلزله‌زده را مشخص کند.

بازوند بابیان اینکه باید جوابگوی تأخیر در بازسازی مناطق زلزله‌زده باشیم، گفت: بخشی از دارندگان واحدهای مسکن مهر که خانه‌های آن‌ها در دست احداث است در کانکس‌ها زندگی می‌کنند و برای ادامه زندگی با مشکل روبه‌رو هستند.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ایجاد بیمارستان صحرایی در ثلاث باباجانی اشاره کرد و گفت: بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی تا 15 آبان ماه به‌صورت مقدماتی به بهره‌برداری می‌رسد و پس‌ازآن تجهیز خواهد شد.

وی همچنین بیان داشت: تا پایان آبان ماه عملیات اجرایی بیمارستان روانسر هم با 12 میلیارد تومان اعتبار آغاز خواهد شد.

مقام عالی استان در ادامه گفت: بازسازی واحدهای زلزله‌زده روستایی باید تا پایان سال به اتمام برسد و پرونده بازسازی در مناطق روستایی بسته شود.

دستگاه‌هایی که اعتبارات عمرانی را جذب نکنند جریمه می‌شوند

استاندار کرمانشاه با اشاره به‌ضرورت تسریع در جذب اعتبارات عمرانی توسط دستگاه‌های اجرایی استان گفت: برخی از دستگاه‌های اجرایی استان هنوز اعتبارات عمرانی را جذب نکرده‌اند، لذا دستگاه‌هایی که نتوانند این اعتبارات را جذب کنند جریمه خواهند شد.

بازوند با تأکید بر پیگیری روند بازسازی مسکن‌های مهر سرپل ذهاب، افزود: اکنون 200 میلیارد تومان بودجه عمرانی در خزانه است که باید هرچه زودتر دستگاه‌های اجرایی آن را جذب کنند، اداراتی که اعتبارات عمرانی را جذب نکنند جریمه و اعتبارات آن‌ها جابجا خواهد شد.