مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: احیای موقوفات در مناطق محروم شهر اصفهان به نفع مردم است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در دیدار با شهردار اصفهان بیان داشت: اداره اوقاف و امور خیریه توانسته است با هماهنگی و تعامل با شهرداران مناطق 15 گانه شهر اصفهان موقوفات را در جهت بهره وری بهینه و اجرای نیات واقفان نیک اندیش، توسعه، ‌عمران و آبادانی امامزادگان عظیم الشان اقدام نماید.

وی در آستانه دهه وقف اظهار کرد: خوشبختانه توسط اداره اوقاف و امور خیریه تعامل بسیار خوبی با تمام دستگاه‌ها برقرار کرده که این تعامل، همراهی و همدلی سبب شده کار به خوبی پیش برود و بسیاری از اختلافات حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه با هماهنگی شهرداران مناطق 15 گانه شهر اصفهان موارد موقوفات در جهت بهره وری بهینه و اجرای نیات واقفان، توسعه، ‌عمران و آبادانی امامزادگان بسیار موثر بوده است، تصریح کرد: به عنوان مثال با تلاش شهردار منطقه یک اصفهان مشکلاتی که در خصوص توسعه امامزاده موسی(ع) جوزدان خیابان کاشانی وجود داشت که رفع شد.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی اضافه کرد: توافقاتی نیز با شهرداری منطقه 9 برای مجموعه منارجنبان و اراضی اطراف آن که 12 هزار مترمربع زمین و از موقوفات نیز محسوب می شود، صورت گرفته؛ این مکان مناسب برای سرمایه گذاری است که البته با مشکلاتی مواجه شده و باید سرمایه گذار به این مجموعه ورود کند تا مجموعه شهرداری‌ و اوقاف از رفع این مشکل بهره‌مند شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به منطقه حصه که موقوفه است نیز گفت: با رایزنی می‌توان برای این منطقه محروم نیز برنامه‌ریزی کرد تا این منطقه از محرومیت نجات پیدا کند.