جمعی از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان صومعه سرا با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، در این مراسم که با حضور دکتر دلخوش نماینده مردم صومعه سرا، فتح اللهی فرماندار صومعه سرا، خورسندی مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان و صفرپور رییس ارشاد اسلامی صومعه سرا همراه بود ابتدا نماینده مردم شهرستان صومعه سرا ضمن تشریح فعالیت های حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان گفت: با اینکه جامعه فرهنگ، هنر و رسانه صومعه سرا از نظر مالی حمایت خوبی نمی شوند و با مشکلات فراوانی مواجه هستند اما در تولید و ساخت برنامه های مطلوب و مناسب این حوزه تلاش های وافری داشته و دارند که جا دارد از همه این عزیزان تقدیر و تشکر نمایم.

دلخوش با تشکر از دکتر صالحی وزیر ارشاد به خاطر فرصت ایجاد شده برای جامعه فرهنگ و هنر صومعه سرا افزود: امیدوارم با شنیدن درد و دل ها و مشکلات این عزیزان عنایت ویژه ای داشته باشید و با رفع نیاز های منطقی آنها به یاری و مدد این عزیزان بشتابید.

نماینده مردم صومعه سرا یادآور شد: انتظار داریم با تشکیل کارگروهی توانمند به نیازها و درخواست های این عزیزان رسیدگی شود و در کمترین زمان ممکن به رفع آنها اهتمام شود. ضمن اینکه ما نیز به عنوان خادمان مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین بودجه برای برطرف کردن مشکلات جامعه پیگیری های لازم را خواهیم کرد.

فعالیت حدود 1000 نفر در حوزه فرهنگی صومعه سرا

در ادامه فتح اللهی، فرماندار صومعه سرا نیز گفت: شهرستان صومعه سرا از مراکز اصلی فعالیت های فرهنگی و هنری گیلان می باشد که خوشبختانه برخی ها حتی در سطح کشور نیز مطرح هستند.

وی افزود: در این شهرستان حدود 1000 نفر در مباحث فرهنگی فعالیت دارند که برای انجام اقدامات و فعالیت های خود با مشکلاتی روبرو هستند و متاسفانه زیرساختی لازم برای تبلور هنری و فرهنگی این عزیزان فراهم نیست که با وجود همه مسایل، مشکلات و موانع باید به خود ببالیم، چرا که از نظر کیفیت، کمیت و تعدد فعالیت ها در این حوزه از شرایط مطلوبی برخوردار می باشیم.

استان گیلان در حوزه رسانه های مکتوب و مجازی در سطح کشور سرآمد است

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان نیز ضمن تشریح فعالیت های رسانه ای استان و معرفی توانمندی های مطبوعات استان گفت: استان گیلان در حوزه رسانه های مکتوب و مجازی در سطح کشور سرآمد است و جزو استان های پیشرو می باشد و خوشبختانه  جامعه رسانه ای استان همراهی مطلوبی با مدیران و مسوولان دارند و کمترین آسیب و مناقشه  در این زمینه وجود دارد.

خورسندی افزود: متاسفانه در حال حاضر خانه مطبوعات گیلان با مشکل مالیاتی مواجه است و به دلیل کم کاری متولیان اسبق خانه مطبوعات در عدم ارایه اظهارنامه به مشکل مالیاتی برخورده ایم که هم اکنون درصدد رفع آن هستیم و انتظار داریم وزارت ارشاد نیز در این خصوص همکاری های لازم را داشته و برای حذف مالیات موصوف دست خانه مطبوعات را بگیرد.

گفتنی است در ادامه هریک از فعالان حوزه فرهنگی و هنری شهرستان صومعه سرا به اختصار در خصوص مسایل و مشکلات این حوزه مطالبی را عنوان کردند و خواستار مساعدت آقای دکتر صالحی شدند.

صومعه سرا ویژگی های تاریخی، فرهنگی و هنری زیادی دارد

در خاتمه این دیدار دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن خوش آمدگویی و تشکر برای برقراری این دیدار گفت: صومعه سرا ویژگی های تاریخی، فرهنگی و هنری زیادی دارد و جریان نهضت جنگل و پایگاه های فرهنگی، هنری موجود خود گواه این مدعاست و تلاش عزیزان در این حوزه جای خوشوقتی و خوشحالی دارد.

وی افزود: خوشبختانه همین که نماینده یک شهرستان نگاه ویژه ای به فرهنگ و هنر دارد مایه امیدواری می باشد چرا که تاریخ ما را با فرهنگ و هنر و با این طرز تفکر می شناسند.

 صالحی یادآور شد: هر قدر در این زمینه سرمایه گذاری شود قطعا این حوزه رشد کرده و توسعه می یابد و تقویت می شود.

وی تصریح کرد:  قطعا به مشکلات شما عزیزان رسیدگی خواهیم کرد و با جمع بندی امور به حل و فصل آنها کمک می کنیم.