رئیس هیات تنیس استان اصفهان گفت: برای اولین بار در کشور سه مسابقه بزرگ تنیس همزمان در اصفهان که هرکدام دارای حساسیت بالایی در سطح خود است، برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، فرهاد رحیمی گفت: با توجه به حساسیت بالای مسابقات و قابلیت میزبانی خوب اصفهان در این دوره این بار سه مسابقه بزرگ تنیس در اصفهان در سه باشگاه (خانه تنیس ملل، انقلاب و پرواز ) برگزار می شود که هرکدام دارای حساسیت بالایی است.

وی همچنین تصریح کرد: مسابقات انتخابی تیم ملی زیر 13 سال کشور برای حضور در مسابقات غرب آسیا را می توان از حساس ترین مسابقه در این دوره یاد کرد که این مسابقه از روز چهارشنبه 9 آبان ماه در خانه تنیس ملل شروع می شود در این مسابقات 8 نفر دختر و 8 نفر پسر حضور پیدا می کنند که جمعا از هر گروه 3 نفر برای تیم ملی انتخاب می شوند.

رئیس هیات تنیس استان اصفهان با بیان این که اصفهان نیز توانسته با حضور مهرانا سلیمانی پور قهرمان ارزنده زیر 14 سال ایران در این انتخابی نماینده ایی داشته باشد، افزود: با توجه به این که مسابقات در سطح بالا و با حضور قهرمانان کشور برگزار می شود اصفهان نیز توانسته با حضور مهرانا سلیمانی پور با اقتدار در این مسابقات حاضر شود و امید به کسب سهمیه حضور در مسابقات غرب آسیا داشته باشد.

 تور تنیس آقابان برای انتخاب رنکینگ

رئیس هیات تنیس استان اصفهان در بخش دیگر صحبتهای خود به مسابقات تور تنیس آقایان در ورزشگاه انقلاب اشاره کرد و در ادامه گفت: تور تنیس آقایان که در تقویم هیات برای انتخاب رنکینگ در استان اصفهان برگزار می شود نیز یکی از برنامه های مهم تنیس در استان اصفهان در هفته جاری است که در روز پنج شنبه 10 آبان ماه کار خود را در زمینهای تنیس انقلاب با حضور قهرمانان استان اصفهان شروع می کند.

اصفهان-+ورزش+تنیس

رحیمی با اذعان بر این که این مسابقات می تواند نقطه عطف تنیس اصفهان برای شناسایی بهترین ها باشد، گفت: متاسفانه در طی سالهای اخیر برگزاری چنین مسابقاتی توسط هیات تنیس اصفهان معمول نبوده و توجه جدی به آن نمی شد اما هیات تنیس در نظر دارد در طول سال برای تشویق و ترغیب تیسورها برای حضور در مسابقات کشوری و بالا رفتن سطح آنها چنین مسابقاتی را برگزار کند که می توان در دوره جدید این مسابقه را نقطه عطف دوباره تنیس در اصفهان دانست.

 مسابقات کشوری تنیس نونهالان و نوجوانان

این مقام مسئول تنیس در اصفهان با اشاره به مهمترین برنامه تنیسی کشور در هفته جاری نیز گفت: مسابقات کشوری تنیس نونهالان و نوجوانان در رده های سنی زیر 10، 12 و 14 سال کشور نیز در باشگاه تنیس پرواز برگزار می شود که دارای حساسیت بالایی است.

رئیس هیات تنیس استان اصفهان گفت: این مسابقات با حضور 160 شرکت کننده از 18 استان کشور در طی 6 روز متوالی برگزار می شود که در پایان از  نفرات برتر تجلیل به عمل می آید.