معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: گیلان چهار واحد پرورش بوقلمون مادر به ظرفیت پرورش ۲۱ هزار قطعه بوقلمون مادر دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، میر حجت علی  اکبرنژاد معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان امروز با بیان اینکه در گیلان چهار واحد پرورش بوقلمون مادر به ظرفیت پرورش ۲۱ هزار قطعه بوقلمون مادر دارد گفت: سالانه چهار میلیون قطعه معادل ۴۵ درصد جوجه بوقلمون کشور در این واحد‌ها تولید می‌شود.

۹ واحد پرورش بوقلمون گوشتی در گیلان فعال است

 اکبرنژاد با اشاره به اینکه ۹ واحد پرورش بوقلمون گوشتی هم در گیلان فعال است افزود: سالانه ۵۰۰ تن گوشت بوقلمون در استان تولید و وارد بازار مصرف در گیلان و کشور می‌شود.

وی گفت: از سال ۹۰ تاکنون تولیدکنندگان بوقلمون در گیلان با تولید گوشت با کیفیت توانستند کشور را از واردات این محصول بی نیاز کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به نیاز استان به کشتارگاه ویژه بوقلمون افزود : سرمایه گذارانی که اقدام به راه اندازی کشتارگاه بوقلمون کنند از حمایت ویژه جهاد کشاورزی در زمینه دریافت تسهیلات و صدور پروانه ساخت و بهره برداری بهرمند می‌شوند.

 اکبر نژاد گفت: متقاضیان می‌توانند در سایت کارا و صندوق کار آفرینی امید نام نویسی کنند تا تسهیلات بانکی با سود ۱۰ تا ۱۸ درصدی بگیرند.