سرهنگ محمد حیدری با اعلام خبر آماده‌باش کامل پلیس‌راه در مسیر رفت‌وبرگشت زوار اربعین، گفت: تمام نیروهای پلیس‌راه برای مدیریت موج بازگشت زوار با 110 گشت محسوس و نامحسوس و 15 گشت مشترک پلیس و راهداری، کنترل راه‌ها را بر عهده‌دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، با توجه به آغاز موج بازگشت زوار اربعین از ظهر امروز در مسیر راه‌های استان، رئیس پلیس‌راه کرمانشاه در پاسخ به موج از آماده‌باش کامل گشت‌های پلیس‌راه برای مدیریت ترافیک در محورهای تردد زوار اربعین خبر داد و ابراز داشت: با توجه به هماهنگی‌های برون‌سازمانی و درون‌سازمانی اکیپ‌های سیار و ثابت سایر دستگاه‌های امدادرسان و عوامل انتظامی در کنار محورهای استان نیز برای تسهیل تردد زوار حضور خواهند داشت.

وی بابیان این مطلب که 542 هزار خودرو در مسیرهای رفت‌وبرگشت زوار اربعین در استان روزانه تردد می‌کنند، اظهار داشت: این میزان نسبت به مدت مشابه در اربعین سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

سرهنگ حیدری خاطرنشان ساخت: باوجود افزایش 8 درصدی تردد، امسال شاهد کاهش 80 درصدی حوادث جاده‌ای در مسیر تردد زوار هستیم و پیش‌بینی می‌شود در چهار روز آینده شاهد ترافیک سنگین در محورهای تردد زوار باشیم.

وی بابیان اینکه ترافیک محورهای تردد زوار اربعین در استان هم‌اکنون نیمه سنگین اما روان است، گفت: در روزهای آینده این حجم ترافیک سنگین خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود شاهد ترافیک 20 برابری نسبت به‌روزهای عادی سال باشیم و بر همین اساس توصیه می‌شود رانندگان حتماً در موکب‌ها یا پارکینگ‌های مسیر توقف داشته و بعد از استراحت کافی اقدام به رانندگی کنند.