امام جمعه موقت اصفهان و مشاور فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه کتاب می‌تواند به افزایش استقبال از کتاب و فرهنگ مطالعه کمک کند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتفی رهبر با اشاره به آثار مثبت برگزاری نمایشگاه کتاب اصفهان اظهار کرد: افزایش رویکرد به کتاب و کتابخوانی یکی از مسائل مهم و ضروری است، این در حالی است که در شرایط کنونی به دلیل گسترش فضای مجازی رویکرد به مقوله کتاب تا حدودی ضعیف شده و ضروری است این مسئله برطرف شود.

وی ادامه داد: تمام فرهنگ‌ها با کتاب زنده هستند، ارتباط کتاب با نسل جوان و فرهیختگان جامعه نباید قطع شود، در همین اتباط نیاز به کمک رسانه‌ها است تا فرهنگ کتاب و کتابخوانی را تبلیغ و ترویج کنند، سخنرانان و خطیبان نماز جمعه نیز می‌توانند به گسترش این فرهنگ کمک کنند.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: نمایشگاه کتاب راهی برای ترویج کتاب و کتابخوانی است، نمایشگاه کمک می‌کند تا کتب دیده شوند ومردم بتوانند با کتاب‌هایی که جدیدا منتشر شده‌اند آشنا شوند.

وی خواستارتشویق عموم مردم به مطالعه و استفاده از کتاب شد و افزود: در تالیف کتب جدید لازم است به مسائل و فرهنگ حال حاضر جامعه توجه شود و کتاب‌ها به زبان ساده و شیوا نگارش شوند تا مطالب برای عموم مردم قابل فهم باشد.

امام جمعه موقت اصفهان و مشاور فرهنگی مجلس شورای اسلامی  بیان کرد: همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب می‌توان با برگزاری مسابقات کتابخوانی و فعالیت‌های مختلف فرهنگی شرایطی را ایجاد کرد که استقبال مردم از کتاب افزایش یابد، توجه به کتاب به طور قطع توسعه فرهنگی را رقم خواهد زد و به رشد و بالندگی جامعه کمک می‌کند.