رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: فردی که با درج آگهی فروش ویژه بلیط هوایی اربعین در یکی از شبکه های اجتماعی از شهروندان کلاهبرداری می کرد توسط ماموران پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در یکی از شبکه‌های اجتماعی مبلغ 20 میلیون ریال بابت فروش بلیط هوایی اربعین از وی کلاهبرداری کرده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی بیان کرد: شاکی عنوان داشت در یکی از شبکه‌های اجتماعی با فردی آشنا شدم که آگهی فروش بلیط هوایی سفر به کربلای معلی با قیمت نازل درج کرده بودکه برای خرید، وجه آن را واریز کردم و چندین روز منتظر تماس بودم که هیچ تماس با بنده گرفته نشد.

هکر حرفه ای

این مقام انتظامی افزود: با بررسی‌های تخصصی در فضای مجازی متهم شناسایی و دستگیر شد که پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: زائران مراسم اربعین حسینی برای خرید بلیت به دفاتر هواپیمایی مراجعه کنند و از خرید بلیت از سایت ها و شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند، همچنین برخی تبلیغات که در فضای مجازی با عناوین سفر سریع، بدون ویزا و ارزان برای اربعین منتشر می‌شود، به‌منظور کلاهبرداری از افراد است و تهیه بلیط صرفا توسط شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان فروش این شرکت‌ها انجام شود.