سامانه بارشی در بیشتر نقاط هرمزگان به صورت رگبار باران و رعد و برق، گاه بارش تگرگ به همراه افزایش لحظه‌ای سرعت باد تا فردا سه شنبه فعال است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: فعالیت سامانه بارشی شب گذشته موجب ثبت ۷ و ۴ دهم میلیمتر بارندگی در سردشت بشاگرد، ۳ دهم میلیمتر در جاسک و یک دهم میلیمتر در شهر‌های بندرخمیر و قشم شد.

سامانه بارشی از عصر شنبه وارد استان شده است.

سی سی پور افزود: بیشترین فعالیت این سامانه بارشی امروز دوشنبه است که سبب بارندگی و افزایش لحظه‌ای سرعت باد بویژه در مناطق غربی و شمالی استان و جزیره‌های خلیج فارس می‌شود.

وی گفت: به تدریج طی روز سه شنبه هفته جاری از میزان فعالیت این موج بارشی کاسته می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: طی این مدت دریا با وزش باد جنوب شرقی متلاطم و با افزایش ابرناکی امکان وقوع تندباد لحظه‌ای و مواج شدن موقتی دریا نیز پیش بینی می‌شود.

وی افزود: دریای عمان در این مدت کمی مواج خواهد بود، اما با توجه به وجود ابرناکی و ناپایداری در منطقه، احتمال افزایش لحظه‌ای سرعت باد و متلاطم شدن دریا در سایر نقاط دریایی استان نیز وجود دارد.

سی سی پور گفت: توصیه می‌شود تردد شناور‌ها به ویژه شناور‌های سبک و صیادی با احتیاط صورت پذیرد. از نظر دمایی، تغییرات دمایی بین ۱ تا ۲ درجه در نوسان است.

سی سی پور افزود: طی شبانه روز گذشته حاجی آباد با ۱۷ درجه سانتی گراد خنک‌ترین و جزیره سیری با ۲۸ درجه گرم‌ترین مناطق استان بود.

تغییرات دمایی بندرعباس نیز بین ۲۵ تا ۳۲ درجه سانتی گراد است.