رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان از امداد رسانی گروه‌های اورژانس به ۳۷۸ زائر اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «محمود حسین پور» با بیان اینکه گروه‌های امداد اورژانس هرمزگان تاکنون به ۳۷۸ زائر خدمات درمانی ارائه کردند، گفت: از این تعداد ۱۶۴ بیمار و مصدوم زن و ۲۱۴ نفر مرد بوده اند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان گفت: اکثر بیماران در محل فوریت به صورت سرپایی درمان شده و ۹ نفر که شرایط حادتری همچون مشکلات قلبی، حملات آسم، ترومای ناشی از تصادفات جاده‌ای داشتند، به بیمارستان صحرایی شلمچه و بیماربستان‌های ولیعصر و طالقانی خرمشهر منتقل شدند.

وی افزود: از ۲۹ مهر ماه ۵ دستگاه آمبولانس مجهز، به همراه ۱۰ تکنسین این مرکز به مرز شلمچه برای امدادرسانی به زائران حسینی اعزام شدند.

حسین پور با اشاره به اینکه امداد هوایی استان هم آماده هر گونه خدمت رسانی به زائران است، گفت: آمبولانس‌های اعزامی، به مرز شلمچه تا بازگشت کامل زائران در مرز مستقر بوده و خدمات درمانی ارائه می‌دهند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان گفت: پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ سراسر استان هم از جاسک تا پارسیان، آماده ارائه خدمات پیش بیمارستانی به زائران هستند.

وی به زائران توصیه کرد، به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری، حتما از ماسک استفاده کنند و از مصرف غذای مانده پرهیز کنند.