رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری سارقان میلیاردی منازل در اصفهان و اعتراف به 12 فقره سرقت از منازل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سعید سلیمیان با اشاره به دستگیری باند سارقان میلیاردی منازل در اصفهان گفت: کارآگاهان با بررسی محل های سرقت و انجام یک سری اقدامات علمی و پلیسی سرانجام موفق شدند اعضای یک باند 4 نفره ای که اقدام به سرقت طلاجات، نقره، سکه بهار آزادی، تابلوهای قیمتی، لب تاپ، تبلت، ال ای دی و وجوه نقد  از منازل شهروندان می کردند را شناسایی کنند.

وی افزود: پس از شناسایی هویت سارقان، ماموران  طی هماهنگی با مقام قضائی آنها را در یک عملیات منسجم در مخفیگاه هایشان دستگیر کردند.

وی افزود: ارزش اموال به سرقت رفته توسط سارقان برابر اعلام کارشناسان 4 میلیارد ریال اعلام شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اعتراف سارقان به 12 فقره سرقت منزل در جنوب شهر اصفهان گفت:  ارزش اموال به سرقت رفته توسط متهمان، برابر اعلام کارشناسان مربوطه  بیش از 4 میلیارد ریال برآورده شده است.

سرهنگ سلیمیان با بیان اینکه  با اعتراف های به دست آمده ، مالخر این پرونده نیز در عملیاتی دیگر دستگیر شد گفت: تمامی متهمان پس از تشکیل پرونده جهت اقدامات قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: به منظور پیشگیری از وقوع این گونه سرقت ها به شهروندان توصیه می کنیم  از وسایل ایمنی منزل از قبیل نرده ، دزدگیر و...  و  از در های آکاردئونی و ضد سرقت در آپارتمان ها برای حفاظت از منازل خود استفاده کنند،  درب بالکن و پشت بام ها را به قفلهای مطمئن و حفاظ مجهز کرده و  در صورت مشاهده افراد یا خودروهای مشکوک که بصورت بی هدف  و با چند سرنشین مبادرت به دیدزنی از منازل می کنند از طریق تماس با شماره تلفن 110 به ماموران پلیس اطلاع دهند.