مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان، بیان کرد: خوشنامی سما به عنوان یک برند آموزشی باعث اقبال خانواده ها به مجموعه سما شده است و این می تواند باعث تقویت جایگاه سما و الگو برای آموزش و پرورش باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نادر جهان آرای  مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در جلسه شورای نطارت و هماهنگی سما استان گیلان با بیان اینکه مجموعه آموزش و پرورش به جد دنبال افزایش مشارکت در مدرسه داری است، و در این زمینه آموزش و پرورش استان با تلاش پیگیر این کار است.

جهان آرای گفت: با افزایش شهر نشینی ذائقه خانواده ها مشارکت فعالی برای  حضور فرزندان در مدارسی که به نوعی برند هستند، دارند  و ما باید سعی کنیم که مدرسه داری در استان گیلان را به جایگاه شایسته ای برسانیم.

آموزش و پرورش بر افزایش دانش آموز در مراکز غیر دولتی  تاکید  دارد

جهان آرای با توجه به جایگاه علمی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: آموزش و پرورش بر افزایش دانش آموز در مراکز غیر دولتی  تاکید  دارد و انتظار است که مجموعه های آموزشی انتظارات آموزش و پرورش ا رعایت کنند و این کمک حال خواهد بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه نگاه آموزش و پرورش در حوزه مدرسه داری نگاه تشویقی و ترغیبی است گفت: مدارس سما با وابستگی که با اصل دانشگاه آزاد دارند و همچنین  فضای فیزیکی مناسب، نیروی انسانی مجرب و تجهیزات پیشرفته باعث تقویت جایگاه سما در بین خانواده ها شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان ادامه داد:  باتوجه به پیشینه  علمی و توان سما در شهر های مختلف به داشتن فضای فیزیکی خوب، با پشتوانه دانشگاه آزاد اسلامی از این ظرفیت برای مدارس استفاده شود.

جهان آرای خاطر نشان کرد: تجهیزات و نیروی انسانی مجرب با پشتوانه علمی دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان تصریح کرد: خوشنامی سما به عنوان یک برند آموزشی باعث اقبال خانواده ها به مجموعه سما است  و این می تواند باعث تقویت جایگاه سما و  الگو برای آموزش و پرورش باشد.

شورای +نظارت و هماهنگی سما +استان گیلان

 گسترش فعالیت سما در حوزه مدرسه داری

دکتر ابراهیم چیرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تشکر از مدیر کل آموزش و پرورش جهت حضور در این جلسه با تاکید بر جایگاه سما در سال های آینده با اشاره به  توافق سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی  و وزارت آموزش و پرورش مبنی بر گسترش فعالیت سما در حوزه مدرسه داری گفت:  سما استان گیلان کار را آغاز کرده است و نسبت به افزایش مدارس سما در گیلان در چشم انداز سال  1400 مقرر شد در حد ایده آل سالانه 5 مدرسه در سما استان گیلان راه اندازی گردد.

چیرانی  با تاکید بر افزایش و گسترش مدارس سما در گیلان گفت: واحد های که زیان ده هستند،  باید از طرق مختلف این بحث زیان دهی مدارس را حل کرد و این کمک و همکاری آموزش و پرورش را در این زمینه می طلبد.

رئیس شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان در ادامه خواستا مشارکت سما در فعالیت های پژوهشی و انعکاس عملکرد سما از سوی آموزش و پرورش استان شد.

محد نیک پسند دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان نیز در این جلسه  اظهار کرد:  در جلسات شورای نظارت و هماهنگی یکسری مسائل کلان سما استان گیلان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: مسائلی که مربوط به حوزه های مختلف اداری، مالی و مسائل مربوط به تعامل و همکاری دوجانبه با آموزش و پرورش بطور خاص در این جلسات مورد بررسی قرار می گیرد.

حمید آقاجانی رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گیلان  هم  در این جلسه اظهار کرد:  یکی از محور های کاری اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش  در مدارس و مراکز غیر دولتی بحث نظارت بر حوزه مدارس است.

سما استان گیلان  41 واحد آموزشی دارد

آقاجانی با بیان اینکه سما استان گیلان  41 واحد آموزشی دارد  افزود:  سما هم یکی از بخش های حقوقی مدارس غیر دولتی با تحصیل بیش از 3500 دانش آموز  در این واحد های آموزشی یکی از مراکز موفق غیر دولتی و کمک حال آموزش و پرورش است که جای تقدیر دارد.

آقاجانی همچنین در خصوص انتخاب مدیران اجرایی و نمایندگان حقوقی سما توضیحاتی ارائه داد.