استاندار کرمانشاه گفت: بانک‌ها با سختگیری‌های بی‌مورد در مسیر اشتغال مانع‌تراشی نکنند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: ایجاد اشتغال اولویت اصلی استان است و همه مدیران استان باید با جدیت در این زمینه تلاش کنند.

وی تصریح کرد: هیچ بهانه‌ای از سوی دستگاه‌ها برای عملکرد نامناسب در حوزه اشتغال‌زایی قابل‌قبول نیست و مدیران دستگاه‌ها باید نهایت اهتمام خود را در راستای ایجاد اشغال بکار بگیرند.

مقام ارشد استان بیان داشت: امهال تسهیلات در مناطق زلزله‌زده تکلیف قانونی بانک‌هاست و طبق مصوبه دولت 9 شهرستان و دو بخش استان مشمول امهال تسهیلات هستند و هیچ بهانه‌ای از سوی بانک‌ها در این خصوص پذیرفتنی نیست.

وی گفت: بانک‌ها نباید با سخت‌گیری‌های بی‌مورد درراه پرداخت وام‌های اشتغال مردم مانع ایجاد کنند.

استاندار کرمانشاه گفت: از عملکرد شهرستان‌های سنقروکلیایی و کنگاور و همچنین دستگاه‌های امور عشایری و حمل‌ونقل و پایانه‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری رضایت نداریم و این شهرستان‌ها و دستگاه‌ها باید تا هفته آینده وضعیت پرداخت تسهیلات خود به متقاضیان را بهبود ببخشند.

گفتنی است که طبق گزارش اداره کار از سهمیه 176 میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان، 100 درصد این سهمیه برای ایجاد 1620 طرح با پیش‌بینی اشتغال 3479 نفر پرداخت‌شده است. همچنین از سهمیه 300 میلیارد تومانی اشتغال مناطق زلزله‌زده استان تاکنون 115 میلیارد تومان معادل 39 درصد سهمیه استان پرداخت‌شده است.