فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان تا سه شنبه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: سامانه بارشی از عصر شنبه وارد استان شده است و تا روز سه شنبه هفته جاری در بیشتر نقاط هرمزگان به صورت رگبار باران و رعد و برق گاه تگرگ به همراه افزایش لحظه‌ای سرعت باد ادامه دارد.

مرضیه سی سی پور افزود: بیشترین فعالیت این سامانه بارشی در هرمزگان در روز‌های یکشنبه و دوشنبه پیش بینی می‌شود که سبب بارندگی و افزایش لحظه‌ای سرعت باد بویژه در مناطق غربی و شمالی استان و جزیره‌های خلیج فارس می‌شود.

وی گفت: به تدریج طی روز سه شنبه هفته جاری از میزان فعالیت این موج بارشی کاسته می‌شود.

سی سی پور گفت: طی این مدت دریا با وزش باد جنوب شرقی متلاطم خواهد شد که با افزایش ابرناکی امکان وقوع تندباد لحظه‌ای و مواج شدن موقتی دریا نیز پیش بینی می‌شود.

وی افزود: دریای عمان در این مدت کمی مواج خواهد بود، اما با توجه به وجود ابرناکی و ناپایداری در منطقه، احتمال افزایش لحظه‌ای سرعت باد و متلاطم شدن دریا در سایر نقاط دریایی استان نیز وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:توصیه می‌شود تردد شناور‌ها به ویژه شناور‌های سبک و صیادی با احتیاط صورت پذیرد.

از نظر دمایی، نوسانات دمایی بین ۱ تا ۲ درجه پیش بینی می‌شود.

مرضیه سی سی پور افزود:فعالیت سامانه بارشی شب گذشته موجب ثبت ۲ و نیم میلی متر بارندگی در بندرعباس و ۳ میلی متر در شهرستان پارسیان شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:طی شبانه روز گذشته حاجی آباد با ۱۶ درجه سانتی گراد خنک‌ترین و پارسیان با ۳۵ درجه گرم‌ترین شهر‌های استان هستند.

تغییرات دمایی بندرعباس نیز بین ۲۴ تا ۳۲ درجه سانتی گراد است.