فرمانده انتظامی استان از انهدام باندی که خودروهای خارجی را از منطقه آزاد جنوب کشور قاچاق کرده و با نصب پلاک جعلی آنها را اجاره می دادند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی گفت: باندی که خودروهای خارجی را از منطقه آزاد جنوب کشور قاچاق کرده و با نصب پلاک جعلی آنها را اجاره می دادند منهدم شد و از این باند تا کنون 8 دستگاه از این خودروها شناسایی شده است.

وی افزود : کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان نجف آباد در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی اقدام به اجاره خودورهای گران قیمت خارجی با پلاک گذر موقت می کنند، تحقیقات در این خصوص را به صورت ویژه آغاز کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان داشت: در تحقیقات انجام شده مشخص شد اعضای این باند خودروهای گران قیمت خارجی را در یکی از مناطق آزاد جنوب کشور اجاره کرده و پس از انتقال به استان اصفهان و نصب پلاک های گذرموقت جعلی آنها را به افراد مختلف اجاره می دادند.

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه خروج غیرقانونی خودروهای خارجی از مناطق آزاد و انتقال آنها به استان های دیگر قاچاق محسوب می شود افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد چک هایی که متهمان برای اجاره خودروها پرداخت می کردند بلامحل بوده و تا کنون 4 نفر از صاحبان این خودروها نیز به عنوان شاکی پرونده به پلیس آگاهی نجف آباد مراجعه کردند.

سردار معصوم بیگی خاطر نشان کرد: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی 3 نفر از اعضای این باند دستگیر و 8 دستگاه خودرو گران قیمت خارجی با پلاک جعلی به ارزش 60 میلیارد ریال نیز که به عنوان اجاره در دست افراد مختلف بود، شناسایی شده است.

وی ادامه داد: در این پرونده با نوع جدیدی از کلاهبرداری، قاچاق و همچنین جعل پلاک مواجه هستیم که در هر کدام از این جرایم عده ای نقش داشتند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه احتمال وجود خودروهای بیشتری در اجاره افراد دیگر است گفت: تلاش برای شناسایی سایر افراد مرتبط با این باند و همچنین توقیف خودروهای خارجی قاچاقی که با پلاک جعلی اجاره داده شدند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی در دست اقدام است.