نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه های نماز جمعه شهر رشت با بیان اینکه آمریکا اثرگذاری خود را در منطقه از دست داده است، خاطرنشان کرد: خون شهیدان انقلاب اسلامی عامل ایستادگی ملت ایران در مقابل استکبار جهانی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به توجه دین مبین اسلام به خانواده، اظهار کرد: خانواده نقش مهمی در شکل گیری تعاملات و تحولات اجتماعی دارد و آسیب های خانواده متوجه جامعه نیز است.

وی با بیان اینکه فضائل اخلاقی از جمله عفو و گذشت باید در خانواده وجود داشته باشد، تصریح کرد: زن و شوهر برای اینکه زندگی پایداری داشته باشند، باید از خود گذشته باشند و رفتارهای طرف مقابل را به عنوان لازمه زندگی مشترک ببخشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه دخالت خانواده ها در زندگی زوج های جوان موجب افزایش تنش ها و جدایی می شود، گفت: خانواده ها بعد از ازدواج اجازه دهند که زوج های جوان خودشان مشکلاتشان را حل کنند و از مداخلات بی جا خودداری کنند.

وی، بخشش را عامل زیبایی زندگی دانست و یادآور شد: دوستی، محبت، بخشش و دوری از کینه توزی به استمرار و استحکام بنیان خانواده کمک می کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به مخالفت امام خمینی(ره) با قرارداد ننگین کاپیتولاسیون در سال 1343، عنوان کرد: امام خمینی(ره) به دنبال عزت ایران بود.

پیاده روی اربعین حسینی نماد جاودانگی عاشورا و نهضت امام حسین(ع)

امام جمعه رشت، مراسم پیاده روی اربعین حسینی را نماد جاودانگی عاشورا و نهضت امام حسین(ع) دانست و خاطرنشان کرد: اربعین حسینی مایه عزت و اقتدار امت اسلامی شده است و حکومت باید قدردان این حرکت عظیم باشد و تسهیلات لازم را برای زائران فراهم کند تا مراسم اربعین به بهترین شکل به جهان معرفی شود.

وی با بیان اینکه آمریکا اثرگذاری خود را در منطقه از دست داده است، خاطرنشان کرد: خون شهیدان انقلاب اسلامی عامل ایستادگی ملت ایران در مقابل استکبار جهانی شده است.

امام جمعه رشت، با اشاره به اهتمام استان بر نظارت بر عملکرد دستگاه ها و سازمان ها، اضافه کرد: مسئولان باید در مسیر انقلاب، امام و رهبری حرکت کنند و اگر کسی قدمی خلاف این مسیر بردارد، با او برخورد خواهیم کرد.

عدول از خط انقلاب و ولایت را خیانت است

نماینده ولی فقیه در گیلان، عدول از خط انقلاب و ولایت را خیانت دانست و تاکید کرد: مسئولان توجه داشته باشند که خدمتگزار مردم هستند و خیال نکنند می توانند هر جرمی مرتکب شوند. همچنین از دستگاه قضایی قدردانی می کنیم که با برخورد قاطع خود با فساد اقتصادی امید را به جامعه منتقل کردند، زیرا همین مردم پشتوانه نظام و قوای سه گانه هستند.

وی خواستار رسیدگی دولت به وضع معیشت مردم شد و گفت: مردم از گرانی و تورم رنج می برند و کارگران شرمنده خانواده خود هستند، زیرا حقوق پایینی دریافت می کنند لذا دولت وظیفه ساماندهی این وضعیت را دارد.

مردم نباید بیش از این فشار اقتصادی را تحمل کنند

امام جمعه رشت، با بیان اینکه مردم نباید بیش از این فشار اقتصادی را تحمل کنند، افزود: مسئولان مربوطه اگر توانایی کاهش قیمت ها را ندارند، حداقل اجازه افزایش قیمت ها را ندهند، زیرا طبقه متوسط جامعه تحت فشار است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به فرارسیدن هشتم آبان سالروز شهادت محمدحسین فهمیده و روز نوجوان و تبریک این روز به همه نوجوانان اضافه کرد: فداکارانی مانند محمدحسین فهمیده داشتیم که جانشان را فدای انقلاب اسلامی کردند.